همه چیز درباره ی روسیه

همه چیز درباره ی روسیه 2022

Rate this post

در این مقاله قصد داریم همه چیز درباره ی روسیه را به صورت اجمالی بررسی کنیم. کشور روسیه به لحاظ مساحت بزرگترین کشور جهان است. و هر ساله مهاجران زیادی را به خود جذب می کند.

اگر قصد سفر و مهاجرت به این کشور را دارید. بهتر است کمی با ویژگی های جغرافیایی، اقتصادی و… این کشور بیشتر آشنا شوید. به خصوص آب و هوا که معمولا سرد تر از آن چیزی است که مهاجران تصور می کردند.

همه چیز در باره ی روسیه و اقتصاد در آن

واحد رسمی پول آن روبل (Ruble) است. که در سال های اخیر توانسته ارزش بیشتری در بازارهای مالی پیدا کند.

پایتخت کشور روسیه مسکو نام دارد. طبق آخرین آمارهای موجود در سال 2022 جمعیت آن به 146,047,418 نفر می رسد. این یعنی کشور روسیه 1.87 درصد از کل جمعیت کره زمین را در خود جای داده است.

نرخ مالیات بر درآمد شخصی توسط دولت روسیه 13 درصد در نظر گرفته شده است. اما از سال 2021 دولت این کشور قانون جدیدی را برای مالیات وضع کرد. که بر طبق آن افراد با درآمد بیش از 67000 دلار در سال می بایست 15 درصد از درآمد خود را به عنوان مالیات بپردازند.

زبان ها در روسیه

اگر چه زبان رسمی کشور روسیه، روسی (Russian) است. اما مردم در این کشور به بیش از 100 زبان منحصر به فرد صحبت می کنند. 5 تا از پر مخاطب ترین زبانهای مورد استفاده در کشور روسیه عبارتند از:

  • تاتاری (Tatar): دومین زبان رایج در روسیه پس از زبان روسی است. این زبان از خانواده زبان های ترکی است.
  • چچنی (Chechen): از خانواده زبان شمال شرقی قفقاز و سومین زبان رایج روسیه.
  • باشقیر (Bashkir): از خانواده زبان ترکی که نزدیک به زبان تاتاری است.
  • اوکراینی (Ukrainian): تنها زبان موجود در روسیه است که، زبان رسمی کشور دیگری (اوکراین) است. وجود این زبان در روسیه حاصل همسایگی این دو کشور هست.
  • چوواش (Chuvash): این زبان نیز ریشه ترکی دارد و بیش از یک میلیون نفر از مردم روسیه به این زبان صحبت می کنند.

موقعیت جغرافیایی ،آب و هوا و همسایگان

کشور روسیه بزرگترین کشور جهان است. این کشور 17075200 کیلومترمربع وسعت دارد و از جنوب شرقی با کره شمالی، چین، مغولستان، قزاقستان. از جنوب غربی با آذربایجان و گرجستان از غرب با کشورهای اوکراین، بلاروس، لتونی، استونی، فنلاند، لیتوانی و لهستان همسایه است. این کشور با اقیانوسهای آرام، اطلس و منجمد شمالی نیز دارای مرز مشترک است.

آب و هوای روسیه را می توان نوعی آب و هوای قاره ای دانست. تابستان های گرم و خشک و زمستان های بسیار سرد از ویژگی های آب و هوایی این کشور هستند. بارش برف سنگین و وزش بادهای سرد و طوفان از سمت شرق در این منطقه رایج است.

همه چیز درباره ی روسیه
همه چیز درباره ی روسیه

مهاجرت و نژاد پرستی در روسیه

با توجه به کاهش جمعیت کشور روسیه که ناشی از نرخ پایین زاد و ولد و افزایش مرگ و میر روس ها در دهه گذشته دولت روسیه تلاش کرده است تا میزان مهاجرت به کشورش را افزایش دهد. طبق آمارهای موجود، این کشور سومین کشور مهاجر پذیر جهان است.

متاسفانه نژاد پرستی در میان شهروندان بومی روس به چشم می خورد که ناشی از نگرش منفی نسبت به مهاجران، گردشگران و غیر بومیان روسیه است. اما دولت این کشور تلاش بسیاری برای کاهش این طرز تفکر و افزایش میزان مهاجرت نموده است.

اطلاعات دقیقی مبنی بر نژاد پرستی افراطی مردم روسیه وجود ندارد بنابراین بهتر است پس از سفر به این کشور خودتان قضاوت کنید.

اعتبار پاسپورت روسیه

با داشتن پاسپورت روسیه می توانید به 118 کشور و منطقه درجهان سفر کنید. از نظر آزادی سفر پاسپورت روسیه در رتبه 46 پاسپورت های جهان قرار دارد.

دارندگان این پاسپورت می توانند در این کشور و به خصوص در شهر های مسکو و سن پترزبورگ که مراکز تجاری و توسعه یافته اند کارآفرینی کنند و کسب و کار خود را راه اندازی کنند. اما بهتر است بدانید روسیه قوانین سخت گیرانه ای برای گرفتن پاسپورت دارد و روند دریافت این پاسپورت کمی پیچیده است.

همه چیز درباره ی روسیه
همه چیز درباره ی روسیه (تصویری از پرچم کشور روسیه)

همه چیز در باره ی روسیه و زندگی در آن

روسیه در مقایسه با اکثر کشور های غربی هزینه های زندگی پایینی دارد. روزهای تعطیل و مرخصی برای افراد شاغل در این کشور نسبتا زیاد است. اکثر مهاجران 45 روز مرخصی با حقوق دارند. تجارت و کسب و کار در این کشور مناسب است. بیشتر مردم از شغل خود رضایت دارند.

بیش از نیمی از افرادی که به کشور روسیه سفر کرده اند رفتار مردم را صمیمی و مناسب توصیف می کنند. دمای هوا در زمستان به قدری سرد می شود که تقریبا 90 درصد مهاجران آن را تا کنون تجربه نکرده اند و تحمل آن برایشان دشوار است. (به عنوان مثال منفی 40 درجه و یا کمتر.)

شهريه دانشگاه هاي روسیه جهت تحصيل پزشکي و دندان پزشکي 2022

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تخصصی روسیه