دانشگاه هاي مورد تاييد وزارت بهداشت در روسیه جهت پزشکي و دندان پزشکي در سال 2022

Rate this post

 در این مقاله دانشگاه هاي مورد تاييد وزارت بهداشت در روسیه جهت پزشکي و دندان پزشکي در سال 2022را به شما معرفی خواهیم کرد.

طبق اعلام وزارت بهداشت جمهوری اسلامی فقط دانشگاههای ذیل در سال 2021-2022 در ایران معتبر شناخته خواهند شد و دانشجویان می توانند برای بهره مندی از هر گونه خدمات و تسهیلات برای تحصیل در آن ها اقدام کنند.

لازم به ذکر است دوره های کالج، پادفک، Pre-Med و… جزء دوره های اصلی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی محسوب نمی شوند و وزارت بهداشت هیچ گونه تسهیلاتی برای آن ها ارائه نخواهد داد.

دانشگاه پزشکی و دندان پزشکی اودوکیمو مسکو (Evdokimov Moscow State University of Medicine andDentistry)

دانشگاه دولتی پزشکی و دندانپزشکی اودوکیمو مسکو یکی از دانشگاه های بزرگ روسیه است. که دارای کلینیک ها، آزمایشگاه ها و ساختمان های آموزشی مدرن است. حدود 8000 دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کنند.

این دانشگاه در شهر مسکو روسیه واقع شده و فقط تحصیل دندانپزشکی در این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ایران است.

دانشگاه فدرال کازان (Kazan Federal University)

دانشگاه فدرال کازان در بین دانشگاه های پزشکی روسیه در بالاترین رتبه قرار می گیرد. این دانشگاه در شهر کازان روسیه قرار دارد. شما می توانید برای تحصیل در هر دو رشته های پزشکی و دندانپزشکی در این دانشگاه اقدام کنید.

تعداد دانشجویان بین الملل در این دانشگاه حدود 10000 نفر از 109 کشور است. برای اطلاعات بیشتر می توانید از طریق لینک https://eng.kpfu.ru  به وب سایت رسمی دانشگاه کازان به زبان انگلیسی دسترسی پیدا کنید.

دانشگاه دولتی لومونوسوف مسکو (Lomonosow Moscow State University)

دانشگاه لومونوسوف روسیه که در پایتخت این کشور (مسکو) واقع شده است در رتبه بندی جهانی QS در جایگاه 78 قرار دارد و یکی از دانشگاه های مطرح روسیه است.

دانشکده پزشکی دانشگاه بزرگ لومونوسوف در سال 1992 تاسیس شد. این دانشکده شامل بخش های تخصصی مامایی و زنان، آناتومی تخصصی، داخلی، فارماکولوژی، جراحی و… است.

لازم به ذکر است سالانه بیش از 10000 دانشجوی بین المللی در دانشگاه لومونوسوف تحصیل می کنند. برای کسب اطلاعات در مورد این دانشگاه به آدرس اینترنتی https://www.msu.ru مراجعه کنید.

دانشگاه هاي مورد تاييد وزارت بهداشت در روسیه
دانشگاه هاي مورد تاييد وزارت بهداشت در روسیه (تصویری از دانشگاه لومونوسوف Lomonosow)

دانشگاه دولتی نووسیبرسک (Novosibirsk State University)

دانشگاه نووسیبرسک Novosibirsk یک دانشگاه ایالتی واقع در شهر نووسیبیرسک (Novosibirsk) روسیه است. این دانشگاه در سال 2022 دارای 2500 عضو هیئت علمی می باشد. Novosibirsk هر ساله دوره های پزشکی، پیش پزشکی و تخصص های پزشکی را ارائه می دهد.

دانشگاه دارای 138 مرکز تحقیقاتی و آزمایشگاه مدرن و پیشرفته است. طبق آمارهای گرفته شده این دانشگاه بهترین دانشگاه روسیه از لحاظ پژوهش های علمی معرفی شده است. هدف این دانشگاه تربیت متخصصین در زمینه های دانش بنیان است. وب سایت رسمی دانشگاه: https://www.nsu.ru

دانشگاه پاولوف سنت پترزبورگ روسیه (Pavlov First Saint Petersburg State medical University)

دانشگاه پاولوف سنت پترزبورگ روسیه اولین دانشگاه در اروپا بود که برای زنان تحصیلات پزشکی ارائه داد (در سال 1897).

فعالیت های تحقیقاتی یکی از الویت های اصلی این دانشگاه است. بیشتر تحقیقات در زمینه های ریه، جراحی قلب، قلب، ژنتیک مولکولی، پیوند، فارماکولوژی و… انجام می شود.

آدرس سایت رسمی دانشگاه: https://en.1spbgmu.ru

دانشگاه تحقیقاتی پیروگوف (Pirogov Russian National Research Medical University (RNRMU))

دانشکده پزشکی پیروگوف Pirogov یکی دیگر از قدیمی ترین دانشکده های پزشکی روسیه است. این دانشگاه شامل مجموعه ای از بخش ها و مراکز آموزشی علمی و پزشکی است. برنامه های آموزشی این دانشگاه عبارتند از:

پزشکی بالینی، زیست پزشکی، روانشناسی،مددکاری اجتماعی، و داروسازی. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این دانشگاه می توانید به وب سایت رسمی دانشگاه مراجعه کنید: https://pirogov-university.com

دانشگاه هاي مورد تاييد وزارت بهداشت در روسیه
دانشگاه هاي مورد تاييد وزارت بهداشت در روسیه (تصویری از دانشگاه پیروگوف Pirogov)

 

دانشگاه دوستی ملل روسیه (RUDN) Peoples’ Friendship University of Russia

دانشگاه دوستی ملل روسیه در شهر مسکو و در سال 1960 میلادی تاسیس شد. این دانشگاه یک دانشگاه کلاسیک بین المللی است که برنامه های آموزشی متنوعی در زمینه های پزشکی، فنی، علوم طبیعی، کشاورزی و… ارائه می دهد.

رشته های دانشکده پزشکی شامل پزشکی عمومی، دندانپزشکی، داروسازی و پرستاری هستند. وب سایت رسمی دانشگاه دوستی ملل روسیه: www.rudn.ru

 دانشگاه دولتی سنت پترزبورگ (Saint Petersburg State University)

این دانشگاه در سال 1724 در سنت پترزبورگ روسیه تاسیس شد. هم اکنون به عنوان قدیمی ترین دانشگاه شهر سنت پترزبورگ شناخته می شود. این دانشگاه دولتی با بیش از 500 دانشگاه از 65 کشور جهان همکاری بین المللی دارد. هر ساله بیش از 700 رویداد دانشجویی شامل جشن کنفرانس و مسابقه در این دانشگاه برگزار می شود.

برنامه های آموزشی ارائه شده در این دانشگاه بسیار متنوع اند. (پزشکی، دندانپزشکی، هنر و ادبیات انسانی و فنی). برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام می توانید به وب سایت دانشگاه مراجعه کنید. https://english.spbu.ru

شهريه دانشگاه هاي روسیه جهت تحصيل پزشکي و دندان پزشکي 2022

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تخصصی روسیه