آیا دانشگاه های روسیه خوابگاه دارند

آیا دانشگاه های روسیه خوابگاه دارند؟

Rate this post

آیا دانشگاه های روسیه خوابگاه دارند؟ بله قطعا، دانشگاه های روسیه دارای امکانات مجهز رفاهی هستند و آماده پذیرش دانشجویان بین الملل به خصوص در رشته های پزشکی و دندانپزشکی می باشند.

یکی از اهداف اصلی مسئولین کشور روسیه در سالهای اخیر افزایش امنیت دانشگاه ها بوده است. در نتیجه اکثر خوابگاه ها محیط امنی را برای دانشجویان فراهم می کنند. در ادامه مقاله با امکانات و ویژگی های خوابگاه ها در چند دانشگاه معتبر روسیه بیشتر آشنا می شویم.

هزینه ماهیانه زندگی دانشجویی در روسیه در سال 2022

خوابگاه دانشگاه فدرال کازان (Kazan Federal University)

واحد های اقامتی دانشگاه کازان روسیه ظرفیت کافی برای تمامی دانشجویان خود را دارند. در این دانشگاه انواع مرکز اقامتی زیر برای دانشجویان در دسترس است.

خوابگاه های دانشگاه فدرال کازان

خوابگاه ها مختص دانشجویانی است که در برنامه های اصلی دانشگاه تحصیل می کنند. (کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و…) اما به عنوان استثنا در اختیار دانشجویانی که کمتر از یک ترم به کازان می آیند نیز قرار می گیرد.

دهکده یونیورسیاد (Universiade Village) دانشگاه کازان بزرگترین مجتمع خوابگاهی دانشجویی در روسیه است. این مجتمع دارای 20 ساختمان کم ارتفاع با فضایی منحصر به فرد و آرام است. زمین ها و امکانات ورزشی و رفاهی در اطراف این خوابگاه بزرگ وجود دارد. اولویت اصلی در این مرکر امنیت دانشجویان است و هیچ کس بدون شناسایی و ثبت نام در دانشگاه نمی تواند وارد دهکده شود.

قیمت خوابگاه های قدیمی دانشگاه کازان حدودا 270 روبل برای هر ماه است. هزینه اقامت در دهکده یونیورسیاد (Universiade Village) 540روبل در هر ماه است. برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت رسمی دهکده یونیورساد: https://universiadevillage.ru/en مراجعه کنید.

سایر مراکز اقامتی برای دانشجویان کازان

اگر قوانین سختگیرانه خوابگاه ها برای شما خوشایند نیست. می توانین در آپارتمان های خارج دانشگاه اقامت کنید. لازم به ذکر است تنها زمانی می توانید برای خوابگاه های دانشگاه اقامت بگیرید که تمام معاینات پزشکی (آزمایش خون، رادیوگرافی و …)را انجام داده باشید.

در نتیجه همواره تعدادی از دانشجویان محل سکونت خود را خارج از خوابگاه ها انتخاب می کنند. هزینه اجاره هاستل در شهر کازان روسیه بسته به محل می تواند بین 15000تا 2000روبل در ماه باشد.

یکی دیگر از گزینه های انتخابی برای دانشجویان زندگی با خانواده های روسی به صورت مهمان است که هزینه هایی کمتر از اجاره هاستل در بر دارد.

آیا دانشگاه های روسیه خوابگاه دارند
آیا دانشگاه های روسیه خوابگاه دارند(تصویری از دهکده Universiade)

خوابگاه دانشگاه پزشکی و دندان پزشکی اودوکیمو مسکو (Evdokimov Moscow State University of Medicine andDentistry)

همه خوابگاه های  دانشگاه پزشکی اودوکیمو Evdokimov در محوطه نزدیک به دانشگاه قرار دارد. در نتیجه به موقع به کلاس خواهید رسید. در خوابگاه های این دانشگاه دسترسی به مراکز خدمات کامپیوتر و سایت ها، کتابخانه و مرکز تفریحی دانشگاه آسان است.

تمام امکانات اولیه (شامل موارد زیر) در خوابگاه های این دانشگاه وجود دارند.

  • هر اتاق دارای یخچال و دسترسی به اینترنت است. (تخت و تشک، قفسه کتاب، میز مطالعه، کمد لباس و…)
  • هر طبقه مجهز به اجاق گاز مایکروویو اتاق رختشویی است
  • خوابگاه ها دارای سالن بدنسازی تلوزیون و اتاق های اجتماعی نیز هستند.

خوابگاه دانشگاه دولتی لومونوسوف مسکو (Lomonosow Moscow State University)

خوابگاه های دانشگاه دولتی لومونوسوف Lomonosow روسیه در مسکو شامل مجموعه ای از پردیس های مدرن هستند. در هر پردیس امکانات رفاهی مانند اتاق های غذا خوری، مناطق تفریحی و سالن های ورزشی وجود دارد. همچنین امکان دسترسی نامحدود به اینترنت Wi-Fi برای دانشجویان وجود دارد.

تعدادی از این پردیس ها در داخل ساختمان اصلی دانشگاه و تعدادی در نزدیکی دانشگاه قرار دارند. بسته به شرایط خوابگاه هزینه اقامت در خوابگاه های این دانشگاه به طور متوسط 13000 روبل خواهد بود.

خوابگاه دانشگاه دولتی نووسیبرسک (Novosibirsk State University)

خوابگاه  های این دانشگاه 3 دقیقه (پیاده روی) تا ساختمان دانشگاه فاصله دارند. اتاق های دانشجویان بین الملل معمولا دو نفره و در خوابگاه های بلوکی هستند. هر بلوک خوابگاه شامل حمام سرویس بهداشتی و یک یا دو اتاق است. در هر طبقه آشپزخانه و یک اتاق تفریحی به صورت مبله وجود دارد. هزینه اقامت حدود 1200 روبل در هر ماه است.

آیا دانشگاه های روسیه خوابگاه دارند
آیا دانشگاه های روسیه خوابگاه دارند(تصویری از اتاق ها در دانشگاه Evdokimov)

خوابگاه دانشگاه پاولوف سنت پترزبورگ روسیه (Pavlov First Saint Petersburg State medical University)

این دانشگاه دارای چند هاستل و خوابگاه است. تمامی خوابگاه ها در نزدیکی دانشگاه قرار دارند. امنیت دانشجویان از اهداف مهم مسئولین دانشگاه است. و همه خوابگاه ها تحت نظارت پلیس قرار دارند. امکانات اتاق ها شامل Wi-Fi رایگان، تلوزیون، تلفن و سایر امکانات اولیه است. اگر تمایل به اقامت در هاستل ها به جای خوابگاه دانشجویی دارید می توانید یکی از گزینه های زیر را انتخاب کنید.

  • Eurasia Otel’ Saint Petersburg
  • Khostel 338
  • Kino Khostel Na Vyborgskoy
  • Tolstoy Square

دانشگاه تحقیقاتی پیروگوف (Pirogov Russian National Research Medical University (RNRMU))

خوابگاه این دانشگاه در یک ساختمان مرتفع قرار دارد. خوابگاه به صورت بلوکی است و بلوک ها دارای 2 یا سه اتاق هستند. از لحاظ امنیتی خوابگاه دانشگاه پیروگوف تحت نگهبان ساعتی و امن است.

هر طبقه در این خوابگاه مرتفع آشپزخانه مربوط به خود را دارد. هزینه خوابگاه حدود1700 روبل در ماه است. این خوابگاه در یکی از خیابان های نزدیک دانشگاه قراردارد.

آیا دانشگاه های روسیه خوابگاه دارند
ساختمان مرتفع خوابگاه دانشگاه Pirogov

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تخصصی روسیه