اطلاعات سفارت روسیه در ایران

اطلاعات سفارت روسیه در ایران در سال 2022

1/5 - (1 امتیاز)

در این مقاله با اطلاعات سفارت روسیه در ایران بیشتر آشنا خواهید شد. در حال حاضر سفارت رسمی دولت روسیه در تهران قرار دارد. این کنسولگری از سال 1294 هجری شمسی تا به امروز در خیابان نوفل لوشاتو تهران شماره 39 قرار داشته است و در حال فعالیت است.

دو کنسولگری دیگر کشور روسیه در اصفهان و رشت قرار دارند. همچنین مراکز جداگانه ای برای بازرگانی و دریافت ویزا راه اندازی شده اند. که به گسترش همکاری های میان دو کشور کمک قابل توجهی می کند.

برای مهاجرت به کشور روسیه لازم است تا با کنسولگری های روسیه آشنایی لازم را داشته باشید در این مقاله معرفی مختصری از این کنسولگری ها، آدرس ها و روش های تماس با آن ها به صورت کامل آورده شده است. با دانستن این مطالب راحت تر می توانید برای ویزا و مهاجرت اقدام کنید.

روش های ارتباط با سفارت روسیه در تهران

در حال حاضر وب سایت اصلی این سفارت از طریق دامنه : https://iran.mid.ru در دسترس است. سفیر روسیه (آقای لوان ژاگاریان)   H.E. MR. LEVAN DZHAGARYANمعرفی شده است. وی به زبان های انگلیسی، فرانسوی و فارسی مسلط است.

او در سال 1957 میلادی در تفلیس متولد شد. آقای DZHAGARYAN از سال 2011 تا کنون سفیر تام الاختیار روسیه در جمهوری اسلامی ایران است.

تلفن سفارت روسیه در تهران: 02166701161 الی 63

فکس: 02166701652

آدرس ایمیل سفارت خانه روسیه: rusembiran@mid.ru

ارتباط با سفارت روسیه در اصفهان

همانطور که گفته شد کشور روسیه علاوه بر تهران دو سفارت خانه و سرکنسولگری در اصفهان و رشت دارد. سفارت خانه روسیه در اصفهان در خیابان چهارباغه، کوچه مسجد سرخی، پلاک 11 واقع شده است. مسئولیت کنسولگری اصفهان بر عهده آقای Boris BURMISTROV است.

برای تماس با این کنسولگری می توانید با شماره 03160203222 تماس حاصل نمایید. ساعات کار کنسولگری در اصفهان از 8 صبح الی 13 و 14 الی 18 می باشد.

ساعات پذیرش در این مرکز 10 صبح الی 12 و نیم ظهر همه روزه به جز چهارشنبه، جمعه و شنبه است. کنسولگری در روزهای شنبه و جمعه تعطیل است.

وب سایت رسمی سفارت روسیه در اصفهان: http://isfahan.mid.ru

آدرس ایمیل: gkisfahan@mid.ru

اطلاعات سفارت روسیه در ایران
اطلاعات سفارت روسیه در ایران (محل سفارت روسیه در اصفهان)

ارتباط با سفارت روسیه در رشت

سرکنسولگری روسیه در رشت در خیابان پاسداران، پلاک 82 واقع شده است. ساعات کاری این مرکز همه روزه به غیر از جمعه ها و شنبه ها از ساعت 8 صبح الی 13 و 14 الی 17 عصر می باشد.

پذیرش مراجعین از ساعت 10 الی 13 هر روز به غیر از چهارشنبه ها، شنبه ها، و جمعه ها انجام می شود. آقای Andrey VADOV مسئولیت این کنسولگری را بر عهده دارد. وی از سال 2019 سرکنسول روسیه در رشت است.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و ارتباط با این سفارت خانه به لینک زیر مراجعه کنید:

https://rasht-iran.mid.ru

تلفن تماس با کنسولگری روسیه در رشت (ایران): 01333336430

آدرس ایمیل: konsulresht@mid.ru

اطلاعات سفارت روسیه در ایران
محل سفارت روسیه در رشت

نمایندگی بازرگانی روسیه در ایران

علاوه بر این کشور روسیه دارای نمایندگی بازرگانی در ایران است. این نمایندگی یک ارگان دولتی زیر مجموعه دیپلماسی کشور روسیه است. هدف این نمایندگی تامین همکاری های لازم بازرگانی برای تجارت بین دو کشور است.

این مرکز در خیابان پامنار تهران واقع شده است. اطلاعات نمایندگی بازرگانی روسیه در ایران از طریق وبسایت: https://iran.minpromtorg.gov.ru در دسترس است.

در حال حاضر وظیفه ریاست نمایندگی بازرگانی روسیه بر عهده آقای رستم ژیگانشین می باشد. وی متولد دوم سپتامبر 1979 میلادی در مسکو است.

او تحصیلات خود را در دانشگاه دولتی لومونوسوف مسکو در رشته های مترجمی زبان فارسی، شرق شناسی و مطالعات آفریقا به پایان رساند. از ماه ژانویه 2019 میلادی تا کنون مسئولیت ریاست مرکز بازرگانی روسیه در جمهوری اسلامی ایران را بر عهده دارد. وی به زبانهای فارسی و انگلیسی مسلط است.

روز های کاری مرکز ویزا سفارت روسیه در ایران

برای مراجعه متقاضیان جهت امور مربوط به ویزا مرکز ویزای روسیه در تهران راه اندازی شده است. ساعات کاری این مرکز از ساعت 9:15 الی 14:30 در روزهای یکشنبه الی پنج شنبه می باشد. (در روزهای جمعه و شنبه تعطیل رسمی است.)

مرکز ویزا در خیابان الهیه تهران، ساختمان الهیه واحد 209 واقع شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت نوبت ویزا می توانید از طریق دامنه: https://tehran.kdmid.ru اقدام کنید.

تصمیم گیری برای صدور و یا عدم صدور ویزا بر عهده نهاد های کنسولی روسیه است و هدف از راه اندازی این مرکز سرعت بخشیدن و ساده نمودن روند دریافت ویزا و اقامت مهاجران است.

تلفن تماس با مرکز ویزای روسیه در تهران: 02139302635

آدرس ایمیل: tehran@interlinkservice.ru

افرادی که متقاضی دریافت ویزا هستند می توانند پس از نوبت گیری در سایت مذکور برای درخواست مستقیما به بخش کنسولی روسیه مراجعه کنند.

همه چیز درباره ی روسیه 2022

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تخصصی روسیه