مزایا و معایب تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در روسیه

مزایا و معایب تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در روسیه در سال 2022

Rate this post

با وجود اینکه تحصیل پزشکی و دندان در روسیه یکی از پرطرفدار ترین موضوعات دانشجویان بین الملل است. اما همواره مشکلات و فواید زیادی برای آن ها به همراه داشته است. در ادامه با مزایا و معایب تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در روسیه در سال 2022 به صورت دقیق تر آشنا خواهیم شد.

در این متن ابتدا مزایا و معایب تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در روسیه بررسی شده اند و سپس به بررسی مشکلات مشترک تحصیل رشته های پزشکی و دندان و سایر رشته ها در این کشور پرداخته ایم. نکات گفته شده می تواند به دانشجویان برای انتخاب مقصد مهاجرتی کمک کند. پس در ادامه این متن همراه ما باشید.

مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

ادامه تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های روسیه هزینه کمتری برای دانشجویان مهاجر در بر خواهد داشت. شهریه برنامه های پزشکی و هزینه های زندگی در کشور روسیه نسبت به برنامه های مشابه در کشور های پیشرفته اروپا و آمریکا مقرون به صرفه تر است. برای آشنایی با هزینه های زندگی دانشجویی در روسیه و شهریه دانشگاه های پزشکی و دندان پزشکی این کشور بر روی لینک های زیر کلیک کنید.

هزینه ماهیانه زندگی دانشجویی در روسیه در سال 2022

شهريه دانشگاه هاي روسیه جهت تحصيل پزشکي و دندان پزشکي 2022

در دانشگاه های پزشکی روسیه دروسی مانند آناتومی، بافت شناسی، بیوشیمی و… به صورت کاملا اصولی تدریس می شوند و این موضوع همواره یکی از نقاط قوت دانشگا های پزشکی این کشور بوده است.

مقررات انضباطی در هر یک از دانشگاه های روسیه به طور جدی دنبال می شود. از آنجایی که تاخیر دانشجویان ممکن است منجر به برگزاری کلاسهای تکمیلی بیشتری برای اساتید شود. دانشجویان می بایست برای هر یک از کلاسهای تکمیلی هزینه اضافه پرداخت کنند. در صورتی که دانشجو غیبت داشته باشد. باید برای همان درس مقاله مرتبط و دانشگاهی ارائه دهد. گاهی ممکن است دانشجویان به دلیل غیبت های سیستماتیک اخراج شوند.

تمامی این موارد باعث می شود دانشجویان پزشکی و دندان در روسیه برای حضور به موقع و عدم غیبت، بیشتر تلاش کنند.

تحصیل در برنامه های به زبان انگلیسی طرفداران زیادی در بین دانشجویان بین المللی دارد. در حال حاضر از میان حدود 70 دانشگاه پزشکی روسیه 25 دانشگاه برنامه ها را به انگلیسی ارائه می دهند.

برای آموزش دندانپزشکان در کشور روسیه در اکثر دانشگاه های معتبر این کشور به فناوری های نوین دندانپزشکی توجه ویژه ای می شود.

مزایا و معایب تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در روسیه
مزایا و معایب تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در روسیه

معایب تحصیل پزشکی در روسیه

دروس تئوری در اکثر دانشگاه های پزشکی روسیه بسیار سنگین هستند. اما آن طور که باید برای دروس عملی سخت گیری نمی شود. این در حالی است که دانشجویان برای تحصیل پزشکی در سایر کشور های پیشرفته دنیا بیشتر وقت خود را صرف یادگیری عملی و کار با شبیه ساز ها می کنند.

برخی از دانشگاهها در روسیه فاقد فضای کافی و کوچک هستند و این موضوع کار را برای دانشجویان مشکل می کند. همچنین کارهای عملی مربوط به درمان بیماران به دانشجویان رزیدنتی سپرده نمی شود. در نتیجه رزیدنت های پزشکی به طور مداوم مجبورند برای تمرین به دنبال فرصت بگردند.

طول تحصیل دندانپزشکی در روسیه حدود 5 سال است. در صورتی که در بسیاری از کشور ها دانشجویان رشته دندان پزشکی می توانند در زمان کمتری فارغ التحصیل شوند.

مزایای تحصیل در روسیه

برای ورود به دانشگاه در روسیه نیاز به شرکت در آزمون کشوری منسجم (کنکور سراسری) نیست. و به طور معمول تست های متعددی (مربوط به علوم پایه پزشکی) برای دانشجویان بین الملل در هر دانشگاه برگزار می شود. تست ها معمولا با توجه به رشته درخواستی متفاوت هستند. برای رشته های پزشکی دروس زیست، شیمی و گاهی ریاضیات، زبان روسی و… معمول هستند.

دانشگاه های کشور روسیه چه پزشکی و چه غیر پزشکی از سطح علمی بالایی در دنیا برخوردار هستند. مدارک اکثر این دانشگاهها در تمامی کشور ها معتبر است. برای آشنایی با دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی مورد تایید وزارت بهداشت ایران اینجا را کلیک کنید.

دانشجویان کارت های مخصوص حمل و نقل برای سفر از طریق اتوبوس، واگن های برقی، مترو و … دریافت می کنند. که هزینه های انتقال آنها را کمتر می کند. (کارت های تخفیف دانشجویی)

بورسیه های تحصیلی کشور روسیه علاوه بر پرداخت هزینه های شهریه هزینه های اقامت شما را نیز پرداخت خواهد کرد.

مزایا و معایب تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در روسیه
مزایا و معایب تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در روسیه

معایب تحصیل در روسیه

تحصیل در دانشگاه های خارج کشور همیشه مشکلاتی برای تغذیه دانشجویان به همراه داشته است. نا آشنا بودن دانشجویان بین الملل با نوع غذاهای بومی و آب و هوای متفاوت (به خصوص کشور روسیه که زمستانهای بسیار سردی دارد.) یکی از بزرگ ترین مشکلات آنان در ابتدای ورود محسوب می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تخصصی روسیه