امتحان ورودی رشته پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

امتحان ورودی رشته پزشکی و دندانپزشکی در روسیه در سال 2022

Rate this post

ئر این متن با امتحان ورودی رشته پزشکی و دندانپزشکی در روسیه آشنا خواهیم شد. در واقع در این کشور آزمون ورودی جامعی (کنکور سراسری) برای ورود به دانشگا ههای پزشکی و دندان پزشکی ندارد.

هر یک از دانشگاه ها با توجه به معیار ها و بررسی رزومه متقاضیان، افرادی که الویت بالاتری در آن سال داشته باشند را مورد پذیرش قرار می دهند.

در ادامه با شیوه و آزمون های ورودی هر دانشگاه بیشترآشنا خواهیم شد. لازم به ذکر است فقط دانشگاه های پزشکی و دندان پزشکی مورد تایید وزارت بهداشت ایران بررسی شده اند.

دانشگاه دولتی لومونوسوف مسکو (Lomonosow Moscow State University)

این دانشگاه که در شهر مسکو واقع شده است. یکی از دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت ایران است. برای قبولی در این دانشگاه پس از انتخاب رشته مورد نظر و ارسال درخواست، لازم است تمامی مدارک خواسته شده را تهیه و ارسال کنید.

ارسال مدارک در برای مقاطع لیسانس و فوق لیسانس و تخصص در ماه July و برای دکترا در ماه آگوست انجام می شود. برای اطلاع دقیق از زمان ارسال مدارک با توجه به رشته انتخابی بهتر است به سایت رسمی دانشگاه مراجعه کنید.

پس از ارسال مدارک لازم است در امتحانات ورودی که به طور معمول برای متقاضیان بین الملل برگزار می شوند، شرکت کنید. دروس مورد امتحان برای هر رشته متفاوت است. برای رشته های پزشکی و دندان پزشکی دروس شیمی، زیست و گاهی زبان روسی و ریاضیات امتحان گرفته می شوند.

در برنامه های کارشاسی، تخصصی و کارشناسی ارشد امکان برگزاری مصاحبه از راه دور آنلاین وجود دارد. در برنامه های دکترا به طور معمول کمیته پذیرش برای تعیین وضعیت دانشجویان تصمیم گیری می کند. فرآیند قبولی در آزمون های این دانشگاه یک فرآیند کاملا رقابتی است. امتحانات ورودی به طور معمول در بازه 1 تا 23 سپتامبر برگزار می شوند.

امتحان ورودی رشته پزشکی و دندانپزشکی در روسیه
امتحان ورودی رشته پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

دانشگاه فدرال کازان (Kazan Federal University)

در دانشگاه فدرال کازان نیز آزمون های داخلی برای رشته های مختلف برگزار می شود. فرآیند درخواست در این دانشگاه مانند فرآیند درخواست در دانشگاه Evdokimov  است. برای قبولی در رشته پزشکی عمومی و دندانپزشکی لازم در آزمون در دروس شیمی و زیست شناسی حداقل نمره 50 از 100 را برای قبولی کسب کنید. همچنین در آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی این دانشگاه حداقل نمره 40 از 100 را کسب کنید.

دانشگاه پزشکی و دندان پزشکی اودوکیمو مسکو (Evdokimov Moscow State University of Medicine andDentistry)

امتحانات ورودی این دانشگاه پس از دوره های پادفک برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی برگزار می شود. دروس امتحانی شامل: زیست شناسی، شیمی و ریاضیات یا فیزیک هستند. به طور معمول شروع کلاسها در این دانشگاه در ماه سپتامبر انجام می شود.

دانشگاه دولتی نووسیبرسک (Novosibirsk State University)

در دانشگاه نووسیبرسک Novosibirsk دانشجویان بین الملل برای تحصیل به زبان روسی نیازی به شرکت در آزمون ورودی نخواهند داشت. امتحانات ورودی برای رشته های پزشکی و دندان پزشکی شامل زیست شناسی، شیمی و زبان روسی هستند.

امتحانات ورودی تقریبا از ماه ژوئن تا آگوست برگزار می شود. برای اطلاع از تاریخ دقیق زمان برگزاری آزمون ها و ثبت نام بهتر است به وب سایت دانشگاه Novosibirsk  به آدرس https://www.nsu.ru مراجعه کنید.

دانشگاه پاولوف سنت پترزبورگ روسیه (Pavlov First Saint Petersburg State medical University)

در دانشگاه پاولوف Pavlov نیز فرآیند پذیرش کاملا رقابتی است و تقریبا کمیته پذیرش این دانشگاه درصد نمره خاصی را برای قبولی در رشته های پزشکی و دندان در نظر نگرفته است. شروع پذیرش از ابتدای ماه ژوئیه شروع و تا انتهای این ماه (در صورت تکمیل ظرفیت) پایان می یابد.

دروس امتحانی در آزمون ورودی برای رشته های پزشکی و دندان پزشکی شامل زیست شناسی، شیمی و فیزیک هستند.

امتحان ورودی رشته پزشکی و دندانپزشکی در روسیه
امتحان ورودی رشته پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

دانشگاه دوستی ملل روسیه (RUDN) Peoples’ Friendship University of Russia و سایر دانشگاه ها

در دانشگاه دوستی ملل روسیه (RUDN) Peoples’ Friendship University of Russia لازم است متقاضیان در آزمون ورودی شرکت کنند و حداقل نمره 50 از 100 و یا بالاتر را در تمامی دروس کسب کنند.

دروس مورد امتحان در آزمون ورودی پزشکی و دندانپزشکی در این دانشگاه زیست شناسی، شیمی، فیزیک و انگلیسی هستند. برای ورود به این دانشگاه ارائه مدرک آیلتس و تافل ضروری نخواهد بود. زمان دقیق آزمون هر ساله در سایت دانشگاه اعلام می شود.

دانشگاه دولتی سنت پترزبورگ (Saint Petersburg State University)هیچ آزمونی برای پذیرش ندارد و صرفا دانشجویان را با نمرات استاندارد در برخی دروس سال دوازدهم که توسط کمیته پذیرش تعیین می شود مورد پذیرش قرار می دهد. این دروس عبارت اند از فیزیک، شیمی و زیست شناسی.

در دانشگاه تحقیقاتی پیروگوف (Pirogov Russian National Research Medical University (RNRMU))نیز آزمونی در دو درس زیست شناسی و شیمی برگزار می شود و دانش آموزان می بایست حد نصاب نمره قبولی را کسب کنند. زمان آزمون نیز توسط دانشگاه اعلام می شود.

لازم به ذکر است به طور معمول آزمون شیمی برای رشته دندانپزشکی شامل شیمی آلی نیز هست. سوالات در دانشگاه Evdokimov تستی هستند. برای اطلاع از نوع تستی یا تشریحی بودن سوالات بهتر است از مسئولین مربوطه دانشگاه خود پرس و جو کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تخصصی روسیه