مقايسه رنکينگ بهترين دانشگاه هاي پزشکي و دندان پزشکي روسیه

مقايسه رنکينگ بهترين دانشگاه هاي پزشکي و دندان پزشکي روسیه در سال 2022

Rate this post

اگر می خواهید به مقايسه رنکينگ بهترين دانشگاه هاي پزشکي و دندان پزشکي روسیه در سال 2022 بپردازید. بهتر است آنها را با توجه به آمار های داده شده توسط رتبه بندی جهانی (QS، تایمز و…) مورد سنجش قرار دهید.

در میان رتبه بندی های پرطرفدار و معتبر رتبه بندی دانشگاه های جهانی QSبه چشم می خورد که بیشترین ارجاع را دارد. این رتبه بندی بر اساس نظر سنجی های آکادمیک انجام می شود. در واقع QS در مورد شهرت دانشگاه ها از هزاران نفر از دانشگاهیان سراسر جهان پرس و جو می کند.

رتبه بندی تایمز (Times Higher Education) یا به اختصار رتبه بندی THE با توجه به آمار گردآوری شده از دانشگاههای جهان آنها را رتبه بندی می کند. شاخص ها در این آمار عبارت اند از:

  • کیفیت تدریس
  • پژوهش
  • میزان تاثیر پژوهش ها (این دانشگاه چقدر در جاهای دیگر ارجاع داده می شود.)
  • میزان درآمد صنعتی و نوآوری
  • اعتبار بین المللی، نیروی انسانی و دانشجویان

سومین رتبه بندی معرفی شده در این متن رتبه بندی آکادمیک دانشگاه‌های جهان توسط دانشگاه شانگهای (ARWU مخفف Academic Ranking of World Universities) است. این رتبه بندی بیشتر بر روی تحقیقات انجام گرفته توسط دانشگاه ها، جوایز نوبل گرفته شده و… تمرکز دارد.

دانشگاه های معرفی شده در این متن مورد تایید وزارت بهداشت جمهوری اسلامی در سال 2022 هستند.

دانشگاه دولتی لومونوسوف مسکو (Lomonosow Moscow State University)

رتبه در QS سال 2022 در جهان: 78

رتبه در رتبه بندی تایمز (THE) سال 2022: 158

رتبه درARWU سال 2021: 97

همانطور که از نام کامل دانشگاه مشخص است این دانشگاه در پایتخت روسیه، مسکو واقع شده است. علاوه بر رتبه بندی های مذکور می توان این دانشگاه را در میان 100 دانشگاه برتر  جهان و 50 دانشگاه برتر اروپایی دسته بندی کرد. در حال حاضر 47000 دانشجوی بین المللی در این دانشگاه تحصیل می کنند. چیزی حدود 9 درصد از تمامی دانشجویان.

مقايسه رنکينگ بهترين دانشگاه هاي پزشکي و دندان پزشکي روسیه
مقايسه رنکينگ بهترين دانشگاه هاي پزشکي و دندان پزشکي روسیه

دانشگاه دولتی سنت پترزبورگ (Saint Petersburg State University)

رتبه در QS سال 2022 در جهان: 242

رتبه در رتبه بندی تایمز (THE) سال 2022: 601

رتبه درARWU سال 2021: 301

بیش از 5000 دانشجوی بین الملل در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند. دانشگاه دولتی سنت پترزبورگ به دلیل شرایط و ویژگی های مطلوب در دسته محبوب ترین دانشگاه ها برای دانشجویان بین المللی جای می گیرد.

دانشگاه تومسک (Tomsk State University)

رتبه در QS سال 2022 در جهان: 272

رتبه در رتبه بندی تایمز (THE) سال 2022: 601

رتبه درARWU سال 2021: 901

در حال حاضر این دانشگاه پذیرش پزشکی عمومی و دندانپزشکی ندارد و دانشجویان را برای رشته های پیراپزشکی پذیرش می کند. اما در دسته بهترین دانشگاه های جهان و روسیه قرار گرفته است. این دانشگاه در شهر تومسک روسیه واقع شده است. دانشگاه تومسک دارای 20 دانشکده و دپارتمان است و با بیش از 50 کشور مختلف روابط بین المللی و همکاری بلند مدت برقرار کرده است.

دانشگاه دوستی ملل روسیه (RUDN) Peoples’ Friendship University of Russia

رتبه در QS سال 2022 در جهان: 317

رتبه در رتبه بندی تایمز (THE) سال 2022: 601

دانشگاه دوستی ملل روسیه در 400 دانشگاه برتر جهان و 150 دانشگاه برتر اروپایی دسته بندی می شود. این دانشگاه نیز در پایتخت کشور روسیه (مسکو) واقع شده است. حدود 20 رشته مختلف در RUDN برای تحصیل وجود دارد.

دانشگاه فدرال کازان (Kazan Federal University)

رتبه در QS سال 2022 در جهان: 347

رتبه در رتبه بندی تایمز (THE) سال 2022: 801

این دانشگاه برای تحصیل در رشته های پزشکی در دسته بهترین دانشگاه های روسیه معرفی شده است. بیش از 50 هزار دانشجو در دانشگاه کازان Kazan مشغول به تحصیل هستند. این دانشگاه دومین دانشگاه قدیمی روسیه است و دارای 450 کلینیک و آزمایشگاه است.

دانشگاه پاولوف سنت پترزبورگ روسیه (Pavlov First Saint Petersburg State medical University)

رتبه در رتبه بندی تایمز (THE) سال 2022: 1201

پذیرش در این دانشگاه از ماه سپتامبر میلادی آغاز می شود. در حال حاضر 5000 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. این دانشگاه که در سنت پترزبورگ روسیه واقع شده است از اولین دانشگاههای ارائه دهنده تحصیل پزشکی برای زنان محسوب می شود.

مقايسه رنکينگ بهترين دانشگاه هاي پزشکي و دندان پزشکي روسیه
مقايسه رنکينگ بهترين دانشگاه هاي پزشکي و دندان پزشکي روسیه

دانشگاه تحقیقاتی پیروگوف (Pirogov Russian National Research Medical University (RNRMU))

دانشگاه تحقیقاتی پیروگوف نیز در رتبه بندی تایمز، رتبه 1201 را به خود اختصاص داده است. مدارک دریافت شده در رشته های پزشکی و دندان این دانشگاه از نظر وزارت بهداشت ایران کاملا معتبر هستند.

همانطور که از شواهد پیداست دانشگاه های کشور روسیه علاوه بر اینکه رتبه های جهانی خوبی به خود اختصاص داده اند مقرون به صرفه نیز هستند. این موضوعات دلایل خوبی برای انتخاب این کشور به عنوان مقصد تحصیلی به شمار می روند.

رنکینگ دانشگاه های روسیه را می توانید از اینجا پیگیری کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تخصصی روسیه