بهترين شهر هاي روسیه جهت تحصيل پزشکي و دندان پزشکي

بهترين شهر هاي روسیه جهت تحصيل پزشکي و دندان پزشکي در سال 2022

Rate this post

دانشگاه های کشور روسیه علاوه بر ویژگی مقرون به صرفه بودن و ارزانتر بودن شهریه ها نسبت به سایر کشور های اروپایی دارای کیفیت مطلوب و مناسب آموزشی نیز می باشند. هزینه زندگی در روسیه نسبت به سایر کشور ها کمتر است در ادامه با بهترين شهر هاي روسیه جهت تحصيل پزشکي و دندان پزشکي در سال 2022 بیشتر آشنا خواهیم شد.

شهر هایی که در ادامه معرفی می شوند. مطلوب ترین شهر های روسیه برای دانشجویان بین المللی محسوب می شوند. در دهه گذشته میزان دانشجویانی که از سراسر دنیا روسیه را برای تحصیل انتخاب می کنند افزایش یافته است.

ده ها شهر در کشور روسیه معروف به شهر دانشجویی هستند. اما اکثر دانشجویان بین الملل دانشگاه های مسکو و یا سنت پترزبورگ را برای تحصیل انتخاب می کنند. در ادامه با معرفی 7 شهر دانشجویی روسیه همراه ما باشید.

مسکو (Moscow)

مسکو پایتخت روسیه و جذابترین شهر برای دانشجویانی است که با هدف ادامه تحصیل به این کشور سفر می کنند. هزینه های زندگی در این شهر از سایر شهر های روسیه بیشتر است.

مهم ترین مراکز علمی کشور روسیه در مسکو واقع شده اند. این شهر پیشینه آکادمیک قوی دارد. امکانات شهری، سرویس های حمل و نقل مناسب، رستوران ها، مراکز تفریحی و… باعث جذب گردشگران و دانشجویان به شهر زیبای مسکو شده اند.

سنت پترزبورگ (Saint Petersburg)

شهر بزرگ و زیبای سنت پترزبورگ پایتخت فرهنگی کشور روسیه است. در معماری این شهر ساختمان هایی با طراحی های فوق العاده و مرتفع به چشم می خورد. این شهر به لحاظ هنری و تاریخی در روسیه حرف های زیادی برای گفتن دارد. سنت پترزبورگ موزه های فراوانی در خود جای داده است. دو دانشگاه برتر پزشکی و دندان پزشکی روسیه در این شهر واقع شده اند. این دو دانشگاه  که در قسمت زیر لینک آن ها آورده شده است. در دسته بهترین دانشگاه های پزشکی و دندان جهان هستند و از نظر وزارت بهداشت ایران نیز معتبر اند.

دانشگاه دولتی سنت پترزبورگ (Saint Petersburg State University)

دانشگاه پاولوف سنت پترزبورگ روسیه (Pavlov First Saint Petersburg State medical University)

لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران

بهترين شهر هاي روسیه جهت تحصيل پزشکي و دندان پزشکي
بهترين شهر هاي روسیه جهت تحصيل پزشکي و دندان پزشکي (تصویری از شهر سنت پترزبورگ)

کازان (Kazan)

برخی به این شهر پایتخت سوم می گویند. شهر کازان محل تلاقی دو رود وُلگا و قازانکا است. یونسکو به عنوان شهری چند قومیتی از آن نام برده است. (این شهر محل زندگی مسالمت آمیز مسلمانان و مسیحیان است.)شهروندان کازان به مهمان نوازی دانشجویان بین الملل مشهور هستند.

دانشگاه فدرال کازان (Kazan Federal University) یکی از قدیمی ترین دانشگاه های روسیه است که در این شهر قرار داد.تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیز هست.

شهر کازان یکی از شهر های گرم روسیه است. این شهر نمایشگاه ها، و امکانات تفریحی مناسبی دارد که می تواند دانشجویان را به خود جذب کند.

شهر نووسیبیرسک (Novosibirsk)

این شهر روسیه با آب و هوایی سرد، پایتخت سیبری است. رشد اقتصادی سریع در شهر نووسیبیرسک آن را از سایر شهر ها متمایز کرده است. دانشگاه دولتی نووسیبرسک (Novosibirsk State University) که یکی از دانشگاه های برتر پزشکی و دندانپزشکی روسیه است در این شهر قرار دارد و علاوه بر آن ده ها موسسه برتر علمی و تحقیقاتی در این شهر دانشجویان بین المللی را به خود جذب می کنند. شرکت های تحقیقاتی زیادی در زمینه های نرم افزاری و … در این شهر فعالیت می کنند.

نیژنی نووگورود (Nizhny Novgorod)

نیژنی نووگورود شهری مناسب برای طرفداران طبیعت و ششمین شهر بزرگ روسیه است. دانشگاه فنی دولتی نیژنی نووگورود (Nizhny Novgorod State Technical University) در این شهر زیبا قرار دارد. که یکی از دانشگاه های برتر فنی روسیه است.

این شهر یکی از بزرگترین مراکز صنعتی محسوب می شود که بیش از 50 دانشگاه و موسسه دولتی معتبر را در خود جای داده است. و این موضوع شهر نیژنی نووگورود را به یک شهر دانشجویی در روسیه تبدیل کرده است.

هر ساله جشن ها و کنسرت های زیادی در نیژنی نووگورود روسیه برگزار می شوند. زمینهای بازی، مجموعه ها و امکانات ورزشی فراوانی در این شهر قرار دارند.

بهترين شهر هاي روسیه جهت تحصيل پزشکي و دندان پزشکي
بهترين شهر هاي روسیه جهت تحصيل پزشکي و دندان پزشکي (تصویری از شهر زیبای نیژنی نووگورود )

سامارا (Samara)

این شهر برای دانشجویانی که به دنبال محلی آرامش بخش برای ادامه تحصیل هستند مناسب است. سامارا Samara دارای 35 دانشگاه بزرگ است. دانشگاه تحقیقات ملی سامارا (samara national researc university) در این شهر قرار دارد. دانشگاه پزشکی دولتی سامارا یکی از بهترین دانشگاه های پزشکی در این شهر است.

یکاترینبورگ (Yekaterinburg)

یکاترینبورگ شهری در حال توسعه در روسیه است. این شهر نیز یکی از آرامش بخش ترین و مناسب ترین شهر ها برای دانشجویان محسوب می شود.

یکاترینبورگ به عنوان پایتخت هنر های خیابانی در کشور روسیه شناخته می شود. دانشگاه فدرال اورال در این شهر زیبا و هنری قرار گرفته است. هزینه های مسکن در این شهر چیزی حدود 50 درصد کمتر از شهر مونیخ در آلمان است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تخصصی روسیه