پذيرش پزشکي و دندان پزشکي روسیه با معدل پايين

پذيرش پزشکي و دندان پزشکي روسیه با معدل پايين 2022

Rate this post

در واقع قانون خاصی برای پذيرش پزشکي و دندان پزشکي روسیه با معدل پايين وجود ندارد. اکثر دانشگاه های روسیه قوانین خاص خود را برای ورود دانشجویان در رشته های پزشکی و دندانپزشکی اعمال می کنند.

اما لازم است دانش آموز پیش از ورود در دروسی مانند زیست، شیمی و فیزیک حداقل 50 درصد نمره را آورده باشد. یا اگر چنین دروسی را در دبیرستان نگذرانده است. (مثلا درس زیست شناسی که در رشته ریاضی و فیزیک تدریس نمی شود.) در دوره های پادفک و یا پیش پزشکی آنها را بگذراند.

همچنین اکثر دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی روسیه آزمونهای ورودی در دروس فیزیک و شیمی و زیست شناسی و گاهی ریاضیات برگزار می کنند. که لازم است دانش آموز در این آزمونها نمره حد نصاب را برای قبولی کسب کند. در این صورت هر دانش آموزی با معدل پایین نیز می تواند در رشته های مذکور پذیرفته شود.

افرادی که معدل دبیرستان آنها در دروس تخصصی بالاتر باشد شانس بیشتری برای قبولی خواهند داشت. اما همچنان می توانند با یک رزومه قوی و قبولی در آزمون ورودی و یا شرکت در دوره های پیش از دانشگاه کمبود نمرات خود را جبران کنید.

در ادامه با روش های پذیرش در دانشگاه های برتر پزشکی و دندانپزشکی روسیه بیشتر آشنا خواهیم شد. مدارک دانشگاه های معرفی شده در این مقاله مورد تایید وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران هستند. برای آشنایی با همه ی دانشگاههای پزشکی و دندان پزشکی مورد تایید وزارت بهداشت کشورمان ایران اینجا را کلیک کنید.

دانشگاه فدرال کازان (Kazan Federal University)

دانشگاه فدرال کازان برای پذیرش حداقل نمره برای دروس خاصی در دبیرستان تعیین کرده است. حداقل نمره برای هر رشته به شرح زیر است.

رشته داروسازی:

  • شیمی 50 درصد و بالاتر;
  • انگلیسی 45 درصد و بالاتر؛
  • زیست شناسی 45 به بالا

دندانپزشکی:

  • شیمی 55 درصد و بالاتر;
  • انگلیسی 55 درصد و بالاتر؛
  • زیست شناسی 55 به بالا

پزشکی عمومی:

  • شیمی 65 درصد به بالا;
  • انگلیسی 65 درصد و بالاتر؛
  • زیست شناسی 65 به بالا

علاوه بر این هر دانش آموز می بایست سال دهم و دوازدهم دبیرستان را در مراکز معتبر و مورد تایید این دانشگاه گذرانده باشد. در این صورت دانش آموز واجد شرایط شرکت در آزمون خواهد بود.

پس از ترجمه معدل و ریز نمرات پذیرش اولیه صورت می گیرد و دعوت نامه ای از طرف دانشگاه برای وی ارسال می شود. تا در آزمون ورودی شرکت کند. به غیر از روش مذکور برای پذیرش دانشگاه کازان روش های متفاوتی برای پذیرش دانشجو از کشور های مختلف دارد. برای اطلاع از آن می توانید با مسئولین مربوطه دانشگاه مکاتبه کنید.

پذيرش پزشکي و دندان پزشکي روسیه با معدل پايين
پذيرش پزشکي و دندان پزشکي روسیه با معدل پايين (دانشگاه لومونوسوف روسیه)

دانشگاه دوستی ملل روسیه (RUDN) Peoples’ Friendship University of Russia

برای قبولی در این دانشگاه لازم است دانش آموز در تمامی دروس (انگلیسی، شیمی و زیست شناسی) سال دوازدهم دبیرستان بیش از 65 درصد نمره را کسب کرده باشد. و ترجمه ریز نمرات خود را به همرا سایر مدارک برای تهیه ویزا ارائه دهد. اما همواره روش هایی برای افرادی که نمرات کمتر دارند و خواهان گذراندن دوره های تکمیلی پیش از دانشگاه هستند وجود دارد. این دوره ها معمولا به همراه هزینه ارائه می شود.

دانشگاه دولتی لومونوسوف مسکو (Lomonosow Moscow State University)

از آنجایی که پذیرش در دانشگاه لومونوسوف مسکو کاملا رقابتی است. شما می توانید در آزمونها شرکت کنید و بر طبق رقابت افرادی که رتبه های بالاتری در آزمون کسب می کنند. قبول خواهند شد. گذراندن دوره های شیمی زیست شناسی و گاهی فیزیک و ریاضیات همواره برای افرادی که این دروس را در دبیرستان نداشته اند لازم است.

دانشگاه پاولوف سنت پترزبورگ روسیه (Pavlov First Saint Petersburg State medical University)

در این دانشگاه دانش آموزانی که در دروس فیزیک، شیمی و زیست شناسی بالای 50 درصد از نمره را کسب کرده اند دارای صلاحیت برای پذیرش در رشته های پزشکی و دندانپزشکی این دانشگاه هستند. پس از پذیرش اولیه لازم است متقاضی در آزمون ورودی شرکت کند. این آزمون کاملا رقابتی است و متقاضیانی که نمرات بالاتری نسبت به سایرین کسب کرده اند پذیرفته خواهند شد.

پذيرش پزشکي و دندان پزشکي روسیه با معدل پايين
اکثر دانشگاه های روسیه دانش آموزانی که بالای 50 درصد نمره دروس تخصصی را کسب کرده اند مورد پذیرش قرار می دهند.

دانشگاه دولتی سنت پترزبورگ (Saint Petersburg State University)

برای قبولی در این دانشگاه دانش آموزان می بایست 60 درصد از نمرات دروس استاندارد دوازدهم برای رشته پزشکی و دندانپزشکی را کسب کرده باشند. دروس استاندارد معرفی شده عبارت اند از فیزیک، زیست شناسی، شیمی و گاهی زبان انگلیسی.

این دانشگاه آزمونی برای پذیرش دانشجویان ندارد و آنها را بر اساس معدل ثبت نام می کند. برای آشنایی بیشتر با آزمونهای ورودی دانشگاه های پزشکی و دندان پزشکی روسیه اینجا را کلیک کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تخصصی روسیه