شرايط محدوديت سني و بهترين سن جهت تحصيل پزشکي و دندانپزشکي در روسیه

شرايط محدوديت سني و بهترين سن جهت تحصيل پزشکي و دندانپزشکي در روسیه 2022

Rate this post

در این متن با شرايط محدوديت سني و بهترين سن جهت تحصيل پزشکي و دندانپزشکي در روسیه بیشتر آشنا خواهیم شد. کشور روسیه بهترین سن برای ورود به دانشگاه ها را بین 17 تا 25 می داند. لازم به ذکر است متقاضیان ورود به دانشگاه می بایست تا 31 سپتامبر 17 سال تمام داشته باشند و به طور معمول دانش آموزان با سن کمتر پذیرش نمی شوند. در حال حاضر محدودیت سنی برای حداکثر سن ورود به دانشگاه در روسیه وجود ندارد.

معایب ادامه تحصیل در سنین بالای 25 سال

اکثر دانشجویان در روسیه در سنین جوانی و از 17 تا 23 سالگی وارد دانشگاه می شوند. بنابراین ادامه تحصیل برای دانشجویانی که در سنین بالاتر برای اقدام کرده اند ممکن است کمی دشوار باشد. زیرا اکثر هم کلاسی های آنها جوان تر هستند و معمولا قدرت یادگیری بالا تری دارند.

علاوه بر این رشته های پزشکی عمومی و دندانپزشکی تا زمان فارغ التحصیلی به ترتیب6 سال و 5 سال زمان می برند و ممکن است برای اشتغال و کسب سابقه مفید کمی با مشکل مواجه شوید. به عوان مثال شخصی که در 40 سالگی برای ورود به دانشگاه پزشکی یا دندانپزشکی اقدام می کند زمان کمی برای اشتغال تا بازنشستگی و از کار افتادگی خواهد داشت.

به همین دلیل اکثر کارشناسان سنین پایین تر را برای ورود به دانشگاه به خصوص تحصیل در رشته های پزشکی عمومی و دندانپزشکی، پیشنهاد می کنند.

اما اگر شرایط سنی 17 تا 23 را ندارید و یا پس از تحصیل در رشته های دیگر تصمیم دارید برای گرفتن مدرک پزشکی و یا دندانپزشکی اقدام کنید. لازم نیست نگران باشید. برخی دانشگاه های روسیه دانشجویان را حتی در سنین 40 و یا 50 سالگی! می پذیرند.

تعداد بسیاری از دانشجویان جدیدالورود را جوانان با سنین پایین تشکیل می دهند و تنها درصد کمی از آنها دانشجویان بالغ با سنین بالاتر هستند.

گاهی افراد در سنین 17 تا 21 سالگی به دلایل مالی و نداشتن شهریه دانشگاه خواهان اشتغال هستند. یا می خواهند بین تحصیل در دبیرستان و دانشگاه زمانی را برای استراحت اختصاص دهند. در این گونه مواقع ادامه تحصیل دانشگاه به تاخیر می افتد. و به ناچار فرد در سنین بالاتر برای پذیرش در دانشگاه مورد علاقه اش اقدام می کند.

شرايط محدوديت سني و بهترين سن جهت تحصيل پزشکي و دندانپزشکي در روسیه
شرايط محدوديت سني و بهترين سن جهت تحصيل پزشکي و دندانپزشکي در روسیه

مزایای ادامه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سنین بالا (بالای 25 سال) در کشور روسیه

دانشجویان در سنین بالاتر با تجربه تر عمل می کنند، صبورتر هستند و زمان را بهتر مدیریت می کنند. آنها می توانند در پروژه های گروهی و انجام تکالیف بر روی همکلاسی های جوان تر خود تاثیر مثبتی بگذارند.

دانشجویان در سنین بالا اهداف مشخص و واضحی برای ادامه تحصیل دارند. این موضوع به آنها کمک می کند آینده حرفه ای بهتری داشته باشند و موفق تر عمل کنند.

اگر در سنین بالا برای ادامه تحصیل در رشته های پزشکی و یا دندانپزشکی روسیه اقدام می کنید. ممکن است دیرتر بتوانید باسایر همکلاسی هایتان که معمولا جوان تر از شما هستند ارتباط برقرار کنید. برای موفقیت در این زمینه بهتر است زمان بگذارید و زود نا امید نشوید. ارتباط با سایر دانشجویان و ایجاد گروه های درسی می تواند درس خواندن را برای شما ساده تر کند.

باید واقع بین باشید که قدرت یادگیری جوان تر ها ممکن است از شما بیشتر باشد. بنابراین موفقیت و کسب نمرات بالا در این سنین شاید در ابتدا کمی مشکل به نظر برسد. اما با تلاش و پشتکار به نتیجه خواهید رسید.

شرايط محدوديت سني و بهترين سن جهت تحصيل پزشکي و دندانپزشکي در روسیه
شرايط محدوديت سني و بهترين سن جهت تحصيل پزشکي و دندانپزشکي در روسیه

پذیرش پزشکی و دندانپزشکی در 17 سالگی در کشور روسیه

اکثر جوانان روسیه دوره دبیرستان را در سنین 17 یا 18 سالگی به اتمام می رسانند. بنابراین حداقل سن برای پذیرش دانشجویان در تمامی دانشگاه های معتبر پزشکی و دندانپزشکی این کشور از سن 17 سالگی شروع می شود.

اما یکی از مهم ترین شروط اولیه برای ثبت نام در رشته های مذکور این است که فرد حتما تحصیلات متوسطه را با موفقیت گذرانده باشد. و در دروس استاندارد برای پذیرش در همان دانشگاه حد نصاب نمره را کسب کرده باشد.

مدارک متوسطه ای که توسط متقاضی به دانشگاه ارائه می شود باید دارای استاندارد های خاصی باشد. و مرکز آموزشی وی در دوره دبیرستان از لحاظ دانشگاه مورد درخواست معتبر شناخته شود. بسته به دانشگاه مدارک مورد نیاز خاصی از دوره دبیرستان از شما خواسته می شود. برای اطلاع از آن می توانید پس از ارسال درخواست ائلیه با نمایندگان مربوطه در دانشگاه مکاتبه کنید. در صورتی که هر یک از این شرایط را نداشته باشید باید در دوره های مختلف برای کسب آمادگی پیش پزشکی شرکت کنید.

برای آشنایی با تمامی شرایط و مدارک مورد نیاز برای تحصیل پزشکی در روسیه اینجا را کلیک کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تخصصی روسیه