تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی در روسیه

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی در روسیه 2022

Rate this post

امروزه روسیه مقصد سیاری از متقاضیان تحصیل پزشکی دندانپزشکی از سراسر جهان است. یکی از دلایل این موضوع آن است که تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی در روسیه در دانشگاه های معتبر آن به سادگی امکان پذیر است. همچنین در برخی از این دانشگاه ها نیازی به ارائه مدارک بین المللی زبان نیست.

از میان دانشگاه های روسیه 70 دانشگاه تحصیلات مرتبط با پزشکی و دندان را ارائه می دهند. از این میان حدود 25 دانشگاه مجاز به ارائه تحصیلات به زبان انگلیسی هستند. در ادامه با تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه آن هم به زبان انگلیسی بیشتر آشنا خواهیم شد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی در روسیه

آموزش در اکثر دانشگاه های معتبر پزشکی و دندانپزشکی روسیه به علاوه بر زبان روسی به زبانهای انگلیسی، فرانسه، اسپانیایی و … ارائه می شود. دوره های غیر زبان روسی محدود تر اند و معمولا شهریه های گران تری نسبت به دوره های تدریس شده به زبان روسی دارند.

دوره های رزیدنتی و تخصص اکثرا تنها به دو زبان انگلیسی و روسی تدریس می شوند. برای آموزش به زبان انگلیسی لازم است در درس زبان انگلیسی آزمون ورودی دانشگاه حد نصاب نمره را کسب کرده باشید. و یا مدرک معتبر زبان (آیلتس، تافل و ….) ارائه دهید.

باید به این نکته توجه داشته باشید که تمامی دانشگاه های روسیه برنامه های پزشکی و دندانپزشکی را به هر دو زبان روسی و یا انگلیسی ارائه نمی دهند.

چگونه برای دوره های پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی در روسیه درخواست دهیم؟

شرایط دقیق مورد پذیرش برای سطح زبان دانشجویان در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در هر دانشگاه متفاوت است. اما به طور معمول برای درخواست باید به همراه مدارک و ریز نمرات مدرک زبان انگلیسی خود را نیز ارائه دهید.

در برخی از دانشگاه ها ممکن است از شما خواسته شود در یک مصاحبه آنلاین (Skype) یا تلفنی به زبان انگلیسی شرکت کنید. تا مسئولین ثبت نام خودشان در مورد دانش زبان انگلیسی شما قضاوت کنند.

در ادامه با چند نمونه از برنامه های پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی و هزینه های آن که به زبان انگلیسی ارائه می شوند بیشتر آشنا خواهیم شد. (دوره های مختص دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی معتبر روسیه و در سال 2022 هستند.)

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی در روسیه
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی در روسیه

دانشگاه دوستی ملل روسیه (RUDN) Peoples’ Friendship University of Russia

آموزش دندانپزشکی عمومی به زبان انگلیسی

هزینه: 9500 دلار در سال

نوع آموزش: تمام وقت

مدت: 5 سال

پزشکی قانونی به زبان انگلیسی

هزینه: 8500 دلار

نوع آموزش: تمام وقت

مدت: دوسال

دانشگاه دولتی نووسیبرسک (Novosibirsk State University)

داروسازی عمومی به زبان انگلیسی

مدت:  6 سال

نوع آموزش: تمام وقت

هزینه 6500 دلار در سال

تخصص جراحی مغز و اعصاب به زبان انگلیسی

مدت: 2 سال

نوع آموزش: تمتم وقت

هزینه: 12000 دلار در هر سال

دانشگاه فدرال کازان (Kazan Federal University)

داروسازی عمومی به زبان انگلیسی

مدت: 6 سال

نوع آموزش: تمتم وقت

هزینه 227000 تا 364000 روبل در هر سال

علاوه بر موارد ذکر شده در بالا می توانید با سطح انگلیسی متوسط برای تحصیل پزشکی (به زبان انگلیسی) در دانشگاه فدرال کازان، دانشگاه دوستی ملل روسیه و دانشگاه دولتی سنت پترزبورگ اقدام کنید.

برای اطلاع از دوره های ارائه شده به زبان انگلیسی بهتر است به وب سایت دانشگاه مراجعه کنید. دوره های زبان انگلیسی در هر سال ممکن است متفاوت باشد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی در روسیه
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی در روسیه

مزایای تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی

اکثر دانشجویان بین المللی تحصیل به زبان انگلیسی را ترجیح می دهند. زیرا در این صورت راحت تر می توانند در سایر کشور ها استخدام شوند. در واقع با تحصیل به زبان انگلیسی و تسلط بر آن می توانید به بازار کار جهانی دست پیدا کنید و در صورت داشتن سایر شرایط در هر نقطه ای که بخواهید استخدام شوید.

به راحتی می توانید پس از فارغ التحصیلی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی در یک بیمارستان خارجی که شرایط پرداخت مناسب تری دارد استخدام شوید. همانطور که مشخص است دامنه مشاغل انتخابی با توجه به تمایلات و علایق شما گسترده تر خواهد بود.

با تسلط بر زبان انگلیسی به خصوص در زمینه های پزشکی راحت تر با پیشرفت های پزشکی مدرن کنار خواهید آمد. اکثر تحقیقات انجام شده در مجلات معتبر پژوهشی به زبان انگلیسی هستند. این موضوع در مورد کنفرانس های علمی مطرح نیز صدق می کند.

شما به عنوان پزشکان آینده با آموزش به زبان انگلیسی راحت تر در زمینه های تحقیقاتی فعالیت خواهید کرد و با افراد در کشور های مختلف ارتباط علمی خواهید داشت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تخصصی روسیه