پذيرش تضميني کورس اصلي پزشکي و دندان پزشکي در روسیه

پذيرش تضميني کورس اصلي پزشکي و دندان پزشکي در روسیه 2022

5/5 - (1 امتیاز)

برای پذيرش تضميني کورس اصلي پزشکي و دندان پزشکي در روسیه لازم است با فرآیند و مراحل پذیرش بیشتر آشنا شوید. همچنین می توانید از کمک مشاوران و وکلای حرفه ای در زمینه مهاجرت بهره مند شوید.

در این متن مراحل و مدارک لازم برای پذیرش به طور کامل آورده شده است. اگر تمامی مدارک را برای ارائه و آماده دارید احتمال پذیرش بالاتری خواهید داشت. در غیر این صورت بهتر است برای تهیه آنها اقدام کنید.

چرا کشور روسیه برای تحصیل پزشکی مناسب است؟

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه علاوه بر مقرون به صرفه بودن کیفیت آموزشی بالایی برای دانشجویان بین الملل به همراه می آورد. دانشگاه های این کشور در بسیاری از رتبه بندی های جهانی فهرست شده اند. برای مشاهده رنکینگ دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی روسیه در رتبه بندی های جهانی اینجا را کلیک کنید.

برای پذیرش در دانشگاه های روسیه نیازی به ارائه مدارک زبان انگلیسی بین المللی مانند آیلتس و تافل نخواهید داشت. همچنین بسیاری از دوره ها به زبان انگلیسی تدریس می شوند. درنتیجه راه را برای انجام تحقیقات در مراکز بین المللی و ارائه مقالات انگلیسی و … ساده تر می کنند.

مدارک ارائه شده توسط دانشگاه های روسیه مورد تایید جامعه جهانی پزشکان هستند و معتبر شناخته شده اند. برای آشنایی بیشتر با مزایا و معایب تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه اینجا را کلیک کنید.

پذيرش تضميني کورس اصلي پزشکي و دندان پزشکي در روسیه
دانشگاه فدرال کازان روسیه

در چه صورت واجد شرایط پذیرش در دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی روسیه خواهم بود؟

اگر تمامی شرایط زیر را دارید. احتمال قبولی بالاتری خواهید داشت. در غیر این صورت ممکن است قوانینی برای افرادی که فاقد این شرایط هستند در یک دانشگاه خاص تعریف شده باشد. برای اطلاع دقیق از شرایط پذیرش دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی در روسیه بهتر است به وبسایت رسمی دانشکده مورد علاقه تان مراجعه کنید. شرایط پذیرش عبارت اند از:

 • باید 17 سال تمام داشته باشید.
 • در دبیرستان در دروس استاندارد معرفی شده توسط دانشگاه حد نصاب نمره قبولی را داشته باشید. (این دروس معمولا زیست شناسی، شیمی، فیزیک و ریاضیات هستند.) برای مشاهده حداقل معدل پذیرش در دانشگاه های پزشکی و دندان روسیه اینجا را کلیک کنید.
 • قبولی در آزمون ورودی: در کشور روسیه آزمون جامع کشوری برای پذیرش در دانشگاه ها وجود ندارد. اما اکثر دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی آزمون های مختص خود را دارند که دانشجویان می بایست در آنها پذیرفته شوند.
 • برای تحصیل در دوره هایی که به زبان انگلیسی ارائه می شوند باید مهارت خود را در زبان انگلیسی اثبات کنید. برای تحصیل به زبان بومی (روسی) دوره های پادفک برای آشنایی دانشجویان بین الملل با زبان روسی برگزار می شوند که لازم است پیش از ورود به دانشگاه آنها را بگذرانید.

همانطور که گفته شد الزامات پذیرش دانشجویان در هر دانشگاه ممکن است اندکی متفاوت باشد. شرایط گفته شده تنها شرایط عمومی برای پذیرش هستند. برای اطلاع از ریز جزییات شرایط پذیرش در هر دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی می بایست از مسئولین ثبت نام همان دانشگاه پرس و جو کنید.

مراحل پذیرش تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

 • در مرحله اول بهتر است یک برنامه آموزشی مطابق با خواسته خود انتخاب کنید.
 • درخواست خود را برای دانشکده ارسال کنید و مدارک لازم را برای ارسال آماده کنید.
 • پس از آن در صورت تایید مدارک از شما خواسته می شود در مصاحبه و یا آزمون ورودی دانشگاه شرکت کنید. اکثر مصاحبه ها به صورت آنلاین و از طریق Skype انجام می شوند.
 • آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی روسیه به طور معمول شامل دروس زیست شناسی، شیمی و گاهی ریاضی و فیزیک هستند. اکثر دانشگاه ها نمره بالای 50 درصد در هر یک از دروس مورد آزمون را می پذیرند. بنابراین برای پذیرش تضمینی بهتر است در این دروس توانایی بیشتری داشته باشید.
 • در صورت قبولی در آزمون ورودی دعوتنامه ای از طرف دانشگاه برای شما ارسال می شود که با آن می توانید برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کنید.
پذيرش تضميني کورس اصلي پزشکي و دندان پزشکي در روسیه
دانشگاه پزشکی سچنوف روسیه

مدارک مورد نیاز برای پذيرش تضميني کورس اصلي پزشکي و دندان پزشکي در روسیه

 • مدارک تحصیلی دبیرستان به همراه کارنامه، ریز نمرات و… و ترجمه آنها به زبان روسیمورد نیاز خواهد بود. مدارک می بایست توسط دفتر اسناد رسمی تایید شده باشند. برای این کار می توانید از وکلای مهاجرتی ما کمک بگیرید.
 • فرم پذیرش دانشگاه باید تکمیل شده و سپس اسکن آن برای دانشگاه فرستاده شود.
 • عکس رنگی پرسنلی به صورت واضح و بدون نویز
 • اسکن صفحه آخر و اول پاسپورت فرد متقاضی
 • شناسنامه
 • گواهی های پزشکی و بیمه سلامت (تست منفی HIV)
 • مدارک دانشگاهی قبلی در صورت وجود
 • ارائه صحیح مشخصات هویتی، مشخصات تماس (تلفن تماس، شناسه پست الکترونیک) و جزییات مشخصات خانواده
 • اثبات پرداخت هزینه های ثبت نام
 • مدارک زبان انگلیسی (آیلتس، تافل و…)

برای تهیه و تکمیل تمامی مراحل و مدارک گفته شده می توانید از کمک مشاوران موسسه اصطهباناتی کمک بگیرید. ما در تمامی مراحل همراه شما خواهیم بود و برای پذیرش تضمینی در رشته دلخواه شما را یاری خواهیم کرد برای اطلاعات بیشتر با شماره 05191009797  تماس بگیرید.

شرایط پذیرش پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه دولتی مسکو

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تخصصی روسیه