پذيرش بدون امتحان ورودي در پزشکي و دندان پزشکي روسیه

پذيرش بدون امتحان ورودي در پزشکي و دندان پزشکي روسیه در سال 2022

Rate this post

کشور روسیه به دلیل وجود دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی فهرست شده در رتبه بندی های جهانی مقصد مناسبی برای دانشجویان بین المللی است. در این متن با پذيرش بدون امتحان ورودي در پزشکي و دندان پزشکي روسیه در سال 2022 آَشنا خواهیم شد.

بسیاری از دانشجویان شرایط ورود به دانشگاه ها آن هم بدون آزمون را ترجیح می دهند. برای آشنایی بیشتر با پذیرش بدون آزمون در دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی روسیه در ادامه مطالب همراه ما باشید.

پذیرش بدون آزمون در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

همانطور که در مقالات قبل گفته شد. دانشگاه های روسیه آزمون های مختص به خود را برای پذیرش دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی به کار می گیرند. برای آشنایی با امتحان ورودی رشته پزشکی و دندانپزشکی در روسیه در سال 2022 اینجا را کلیک کنید.

اما متقاضیان تحت شرایطی می توانند بدون آزمون برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندان درخواست دهند. قبولی در المپیادها، بورسیه و داشتن رزومه قوی می تواند از جمله روش های ورود بدون آزمون به دانشگاه های روسیه هستند.

لازم به ذکر است تحصیل پزشکی در دانشگاه دولتی نووسیبرسک (Novosibirsk State University)

به زبان روسی، بدون آزمون ورودی است. اما اگر بخواهید به زبان انگلیسی تحصیل کنید باید در آزمون ورودی شرکت کنید.

دانشجویان بورسیه شده در روسیه علاوه بر پذیرش بدون آزمون می توانند از سایر مزایا (تحصیل رایگان، عدم پرداخت هزینه های خوابگاه و گاهی دریافت کمک هزینه های تحصیل) بهره مند شوند.

هر دانشجوی بین الملل می تواند برای بورسیه های تحصیلی که توسط بنیاد های خصوصی و سازمان ها ارائه می شود، درخواست دهد. پس از دریافت بورسیه دانشجو باید عملکرد تحصیلی عالی از خود نشان دهد. در مسابقات علمی شرکت کند و در جامعه دانشگاهی عضو فعالی باشد.

پذيرش بدون امتحان ورودي در پزشکي و دندان پزشکي روسیه
پذيرش بدون امتحان ورودي در پزشکي و دندان پزشکي روسیه

شرایط انواع بورسیه برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

بسیاری از دانشجویان بین الملل که خواهان ادامه تحصیل در روسیه هستند. از شرایط و الزامات قبولی با بورسیه های معتبر کشور روسیه بی خبر اند و  با وجود دارا بودن تمامی شرایط روال های عادی پذیرش را برای ادامه تحصیل طی می کنند.

اگر می خواهید در کشور روسیه در رشته های پزشکی و دندانپزشکی ادامه تحصیل دهید. پیش از ورود به دانشگاه درباره ی انواع بورسیه های پذیرش در دانشگاههای معتبر این کشور تحقیق کنید. در قسمت زیر برخی شرایط اولیه مورد نیاز که به صورت معمول در اکثر بورسیه های معتبر مشترک هستند آورده شده است.

شرایط و مراحل دریافت بورس تحصیلی در روسیه

برای شرکت در المپیاد ها و یا بورسیه های تحصیلی لازم است هزینه های لازم جهت معرفی اولیه و مراحل را بپردازید. در مرحله اول دانشگاه اقدام به پذیرش درخواست های شرکت کنندگان در مسابقه می نماید. تاریخ شروع و پایان ثبت درخواست ها به متقاضیان اعلام می شود.

پیش از ارسال درخواست بهتر است شناخت کافی در مورد بورسیه ای که انتخاب می کنید داشته باشید. در صورت وجود ابهامات با معاون و یا مدیر مسئول امور بین الملل دانشگاه تماس بگیرید. بورسیه مورد نظر باید حتما از نظر دانشگاه معتبر شناخته شده باشد.

در مرحله دوم کمیته پذیرش و هیئت داوران پس از رسیدگی به درخواست ها آنها را برای بررسی به کمیسیون رقابت می فرستند. این روند به طور معمول کمتر از 7 روز کاری زمان خواهد برد.

در مرحله سوم برندگان نهایی اعلام می شوند. در قسمت زیر با مدارک مورد نیاز درخواست پذیرش بورسیه های کشور روسیه بیشتر آشنا خواهیم شد.

پذيرش بدون امتحان ورودي در پزشکي و دندان پزشکي روسیه
پذيرش بدون امتحان ورودي در پزشکي و دندان پزشکي روسیه

مدارک لازم برای پذیرش در بورسیه پزشکی و دندانپزشکی روسیه

  • نامه درخواست شرکت در بورسیه. (می تواند شامل یک فرم الکترونیکی تکمیل شده توسط متقاضی باشد.)
  • نمرات درسی، رزومه و سایر مدارک دوران تحصیل
  • انگیزه نامه به زبان روسی
  • ارائه مدرک زبان انگلیسی (قبولی در آزمونهای آیلتس و تافل برای شرکت کنندگان مزیت محسوب می شود.)
  • گواهینامه بین المللی در زمینه های مرتبط، گواهی شرکت در مسابقات، المپیادها، نشریات و کنفرانس های علمی تایید شده.

لازم به ذکر است مدارک گفته شده در تمامی بورسیه ها یکسان نیست و ممکن است مواردی اضافه و یا کم شود.

روند پذیرش بیشتر رقابتی است. همانطور که گفته شد پس از دریافت تمامی مدارک و درخواست ها مسئولین مربوطه نتایج را جمع بندی کرده و افراد با رزومه قوی تر و مجموع امتیازات بالاتر (با توجه به ظرفیت های پذیرش) را مورد پذیرش قرار می دهند.

وب سایت های مختلفی برای جستجوی بورسیه دانشجویان با توجه به شرایط وجود دارد. در این وبسایت ها می توانید شرایط مورد نیاز خود را فیلتر کرده و از میان چندین بورسیه معتبر در جهان بورسیه های مورد نظر خود را در روسیه بیابید. به عنوان مثال در اینجا می توانید انواع بورسیه برای رشته های پزشکی، دندانپزشکی و … را جستجو کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تخصصی روسیه