پاتفک روسیه چیست؟

پاتفک روسیه چیست؟ 2022

Rate this post

آیا می دانید پاتفک روسیه چیست؟ اگر می خواهید در کشور روسیه به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی آن هم به زبان روسی بپردازید. اما با این زبان آشنایی چندانی ندارید. می بایست پیش از تحصیل در رشته های پزشکی و یا دندانپزشکی یک دوره پادفک و یا همان پاتفک را بگذرانید.

در یک دوره پاتفک دانش آموزان با زبان روسی آشنا می شوند و برای ادامه تحصیل به این زبان در کشور روسیه آماده می شوند. طول دوره پاتفک به طور معمول یک سال است و هزینه های آن به صورت کاملا جداگانه از شهریه دانشگاه دریافت می شود.

چرا دوره پادفک یا پاتفک روسیه لازم است؟ (مزایا و معایب پاتفک روسیه)

مزایا:

همانطور که در مقالات قبل گفته شد گرچه آموزش پزشکی و دندانپزشکی در روسیه به زبان انگلیسی نیز ارائه می شوند. اما دوره های زبان انگلیسی نسبت به دوره های زبان روسی محدود تر هستند. در نتیجه در ادامه تحصیل به زبان روسی دامنه گسترده تری برای انتخاب دانشگاه و یا شهر محل تحصیل و … خواهید داشت.

همچنین دوره هایی که به زبان انگلیسی ارائه می شوند به طور معمول شهریه های گران تری نسبت به دوره های ارائه شده به زبان روسی دارند. در نتیجه ممکن است هر دانشجوی بین الملل آموزش پزشکی و دندانپزشکی به زبان روسی را ترجیح دهد.

برای تکمیل دوره لازم است دانشجویان امتحانات نهایی پاتفک را که ممکن است به صورت کتبی و شفاهی برگزار شوند، با موفقیت پشت سر بگذارند. (شامل مفاهیم و اصطلاحات زبان روسی و زیست شناسی، شیمی رباضیات و فیزیک به زبان روسی)

در دوره های پاتفک دانش آموزان با شرکت در رویدادهای فرهنگی که اغلب در ابتدای آموزش برگزار می شوند. با محیط جدید و همکلاسی های خود آشنا خواهند شد.

معایب:

اگر نتوانید دوره پاتفک را با موفقیت پشت سر بگذارید. واجد شرایط ادامه تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی نخواهید بود. بنابراین اگر با زبان انگلیسی آشنایی دارید. شاید بهتر باشد بدون توجه به سایر مزایای تحصیل به زبان روسی، آموزش به زبان انگلیسی را انتخاب کنید.

همچنین اگر تحصیلات به زبان انگلیسی را انتخاب کنید. آینده بهتری برای انجام تحقیقات و اشتغال در سطوح بین المللی خواهید داشت. برای آشنایی بیشتر با مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی اینجا را کلیک کنید.

پاتفک روسیه چیست؟
پاتفک روسیه چیست؟

طول دوره پاتفک در روسیه چند سال است؟

این آموزش در دسته Preparatory programs های پیش از تحصیل در دانشگاه قرار می گیرد. مدت زمان تکمیل دوره های پاتفک در هر دانشگاه بستگی به سطح دانش زبان روسی دانش آموز دارد. اما زمان معمول در اکثر دوره های برگزار شده یک سال است. (شامل کلاسهای فشرده 4 تا 5 ساعت در روز)

دانش آموزانی (دانشجویان آینده پزشکی و دندانپزشکی) که آشنایی اولیه با زبان روسی دارند می توانند آموزش خود را در کمتر از 5 ماه به پایان برسانند.

در ترم اول دانش آموزان با مفاهیم و مبانی اولیه زبان روسی آشنا می شوند. از ترم دوم به بعد مطالعه دروس پایه (زیست شناسی، شیمی و ریاضیات) به زبان روسی آغاز می شود. تا دانش آموزان برای تحصیل پزشکی با زبان روسی مشکلی نداشته باشند.

اگر فرد متقاضی بخواهد دوره کامل تری بگذراند. می تواند در یک دوره آموزش زبان روسی دوساله شرکت کند. این دوره ها شامل مطالعات تخصصی تر پزشکی به زبان روسی هستند و بیشتر مناسب افرادی هستند که می خواهند در تخصص های پزشکی به زبان روسی ادامه تحصیل دهند.

تاريخ شروع کلاس هاي پاتفک روسیه در ترم سپتامبر و فوريه 2022

دوره های پاتفک مقدماتی از ابتدای سال تحصیلی و در ماه سپتامبر میلادی شروع می شوند و تا ژوئیه پایان می یابند. اما در بسیاری از دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی روسیه ممکن است بسته به زمان ورود دانشجویان بین الملل، آن ها را در زمان دیگری برای دوره های پاتفک ثبت نام کنند. برای ترم فوریه شروع کلاسها از ابتدای همان ماه (فوریه) خواهد بود.

پاتفک روسیه چیست؟
پاتفک روسیه چیست؟

کورس هاي حضوري و آنلاين مجازي پاتفک در روسیه

کشور روسیه علاوه بر کلاسهای حضوری پاتفک امکان برگزاری کلاسهای آنلاین و از راه دور در این آموزش را نیز ایجاد نموده است.کلاسهای آنلاین برای متقاضیانی که شرایط رفت و آمد به این کشور برایشان مشکل است، بسیار مناسب خواهد بود. با شرکت در کلاسهای آنلاین دانشجویان علاوه بر هزینه های اقامت، نیازی به پرداخت هزینه رفت و آمد را نخواهند داشت.

پس از پایان دوره گواهی آموزشی به زبان روسی و انگلیسی صادر می شود. که می توانید هنگام ورود به سال اول پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی ارائه دهید. برای آشنایی بیشتر با شرایط پاتفک در دانشگاه pirogov اینجا را کلیک کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تخصصی روسیه