هزینه (شهریه) دوره پادفک در روسیه

هزینه (شهریه) دوره پادفک در روسیه 2022

Rate this post

در این متن با هزینه (شهریه) دوره پادفک در روسیه در چند دانشگاه پزشکی آشنا خواهیم شد. دوره های پادفک جهت آشنایی دانشجویان بین الملل با زبان روسی و قبل از ورود آنها به دانشگاه برگزار می شوند.

برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی به زبان روسی در هر یک از دانشگاه های روسیه لازم است. دوره های پادفک یا پاتفک مربوطه را بگذرانید و در امتحان پایانی آن قبول شوید.

پاتفک روسیه چیست؟

دوره های پادفک زبان روسی برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی

در دوره های پادفک در بخش اولیه پایه و مفاهیم زبان روسی آموزش داده می شود. در ترم های بعد  آموزش های دروس مرتبط با رشته تحصیلی به زبان روسی آغاز می شود. این دروس برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی شامل زیست شناسی، شیمی، ریاضیات و فیزیک هستند.

مدت دوره به طور معمول یکساله است و در ماه سپتامبر میلادی آغاز و در ژوئیه پایان می یابد. دانش آموزانی که با زبان روسی آشنایی دارند می توانند این دوره را در زمان کوتاه تر (به عنوان مثال 5 ماه) به پایان برسانند.

دانشجویان در مدت این دوره با شرکت در رویدادهای فرهنگی با محیط پیرامون خود و همکلاسی های آینده شان بیشتر آشنا می شوند.

دوره های تخصصی تر ممکن است تا 2 سال زمان ببرند. این دوره ها معمولا برای دانشجویانی است. که می خواهند برای گرفتن تخصص در رشته های پزشکی و یا دندان اقدام کنند.

امتحان پایانی این دوره به صورت کتبی و شفاهی گرفته می شود. اما برای اطمینان بیشتر در مورد جزییات آزمون نهایی دوره های پادفک بهتر است. به سایت رسمی دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کنید.

هزینه (شهریه) دوره پادفک در روسیه
هزینه (شهریه) دوره پادفک در روسیه

برای درخواست پذیرش دوره های پادفک چه مدارکی لازم است؟

برای درخواست پذیرش در دوره های آمادگی پادفک در دانشگاه های روسیه به طور کلی مدارک زیر مورد نیاز خواهد بود.

  • اصل و کپی مدارک تحصیلی و ترجمه آنها به زبان روسی (ترجمه می بایست در کنسولگری روسیه در کشور محل اقامت تایید شده باشد.)
  • گواهی پزشکی جهت اثبات سلامت ( تست منفی HIV، سل، و…)
  • مدارک هویتی و گواهینامه دوره های آمادگی گذرانده شده.

پس از ارسال مدارک و پذیرش اولیه دانشگاه جهت گذراندن دوره پادفک دعوتنامه خواهد فرستاد. دریافت ویزا و دعوتنامه ممکن است بیش از یک ماه زمان ببرد. در نتیجه بهتر است هنگام برنامه ریزی برای سفر احتمال طولانی شدن روندها را در نظر داشته باشید.

پس از اتمام دوره مدارک پادفک به زبان انگیسی و روسی ارائه می شود. لازم است هنگام ثبت نام برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به زبان روسی و یا آن را به مسئولین ثبت نام ارائه دهید. در غیر این صورت از ثبت نام شما جلوگیری خواهد شد.

شهریه دوره های پادفک زبان روسی در روسیه

دانشگاه سچنوا (Sechenov University in Russia): دوره آمادگی زبان روسی برای ورود به دانشگاه پزشکی و دندان، 5 ماهه 1823 دلار.

دانشگاه سچنوا (Sechenov University in Russia): دوره زبان روسی برای افرادی که دانش قبلی از زبان روسی ندارند. حدود 3646 دلار برای یک سال فشرده (دوره غیر فشرده در مدت دو سال و با همین شهریه ارائه می شود.)

دانشگاه تحقیقاتی پیروگوف (Pirogov Russian National Research Medical University (RNRMU)): آموزش زبان روسی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی یک ساله، 3630 دلار.

دانشگاه پاولوف سنت پترزبورگ روسیه (Pavlov First Saint Petersburg State medical University): آموزش زبان روسی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی یک ساله، 2367 دلار.

دانشگاه فدرال کازان (Kazan Federal University): آموزش زبان روسی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی یک ساله 2524 دلار.

هزینه (شهریه) دوره پادفک در روسیه
هزینه (شهریه) دوره پادفک در روسیه

شهریه دوره های پادفک زبان روسی در روسیه

هزینه های دوره های پادفک انگلیسی در روسیه گران تر از پادفک روسی است. (حدود 3000 تا 4500 دلار و یا بیشتر). برای آشنایی با شهریه این دوره ها دو نمونه پادفک در دو دانشگاه مختلف در زیر آورده شده است.

دانشگاه فدرال کازان (Kazan Federal University): آموزش زبان انگلیسی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی یک ساله 3235 دلار.

دانشگاه دولتی نووسیبرسک (Novosibirsk State University): آموزش زبان انگلیسی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی یک ساله 4500 دلار.

در حال حاضر برخی از آموزش های زبان خارجی پیش از ورود به دانشگاه (پادفک) به صورت آنلاین برگزار می شوند. که بسیاری از هزینه ها از جمله اقامت در زمان آموزش، رفت و آمد و … را برای دانشجویان کاهش داده اند. زیرا آنها می توانند از محل زندگی به صورت از راه دور آموزش ببینند.

از میان تمامی دوره های پادفک دوره های پادفک روسی و 5 ماهه که برای دانشجویان با دارا بودن پیش زمینه زبان روسی ارائه می شود، ارزان تر هستند. در این دوره های کوتاه مدت تر آموزش های مفاهیم اولیه زبان روسی حذف شده اند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تخصصی روسیه