بورسيه و فاند مخصوص دانشجويان رشته هاي پزشکي و دندان پزشکي روسیه

بورسيه و فاند مخصوص دانشجويان رشته هاي پزشکي و دندان پزشکي روسیه 2022

Rate this post

هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان بین الملل از بورسيه و فاند مخصوص دانشجويان رشته هاي پزشکي و دندان پزشکي روسیه استفاده می کنند. در سال گذشته حدود 15000 دانشجو از این سهمیه استفاده کردند.

دانشجویان بورسیه شده از پرداخت شهریه، هزینه اقامت و بسیاری از هزینه های دیگر معاف هستند. البته ممکن است بسته به نوع بورسیه و یا فاند شرایط پرداخت هزینه ها توسط منبع ارائه دهنده بورس متفاوت باشد. و مرکز بورسیه کننده تنها پرداخت بخشی از هزینه های تحصیل را بپذیرد.

برخی از بورسیه های دولتی 80 و یا 90 درصد هزینه های تحصیل را می پردازند. این یعنی دانشجویان کافیست 10 تا 20 درصد از کل هزینه های تحصیل را بپردازند. در ادامه با انواع بورسیه و فاند برای تحصیل پزشکی و یا دندانپزشکی در کشور روسیه بیشتر آشنا خواهیم شد.

شرایط بورسی تحصیلی کشور روسیه

کشور روسیه علاوه بر کیفیت آموزشی بالا و منطبق با استاندارد های جهانی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی، هزینه های مقرون به صرفه ای برای زندگی و تحصیل دانشجویی به همراه دارد. این موضوع متقاضیان زیادی را برای تحصیل به سمت این کشور جذب می کند.

با وجود خرج و مخارج مناسب باز هم برخی از دانشجویان نگران کل هزینه های محتمل شده تا پایان تحصیل هستند. در این گونه مواقع استفاده از بورسیه ها و فاند های تحصیلی می تواند گزینه مناسبی باشد.

پس از آنکه واجد شرایط یکی از انواع بورسیه های پزشکی و دندانپزشکی در کشور روسیه شدید. باید در تمام مدت تحصیل عملکرد تحصیلی مناسبی از خود نشان دهید. صرفا قبولی در آزمونهای اولیه پذیرش بورس و داشتن شرایط و رزومه قوی تضمین کننده بورسیه تحصیلی تا پایان فارغ التحصیلی شما نخواهد بود.

همچنین بایستی در طول تحصیل در المپیاد ها و مسابقات علمی و دانشجویی شرکت کنید و در جامعه دانشگاهی فعال باشید.

بورسيه و فاند مخصوص دانشجويان رشته هاي پزشکي و دندان پزشکي روسیه
بورسيه و فاند مخصوص دانشجويان رشته هاي پزشکي و دندان پزشکي روسیه

انواع بورسیه های کشور روسیه

همانطور که گفته شد طبق قوانین موجود برخی از بورس های پزشکی و یا دندانپزشکی تمامی شهریه دانشگاه و برخی بخشی از آن را پرداخت می کنند. در ادامه با برخی بورسیه ها و روش های پرداخت آنها آشنا خواهیم شد.

بورسیه های دولتی فدراسیون روسیه (The government of Russian Federation Scholarships):

این بورسیه برای تحصیل دانشجویان در سطح ایالتی و در کشور روسیه در دسترس است. هزینه های شهریه و اقامت به طور کامل توسط این بورسیه پوشش داده می شود. همچنین کمک هزینه ای حدود (1500 روبل) به دانشجویان پرداخت می شود. در واقع در این نوع بورسیه هیچ نگرانی مالی برای دانشجویان وحود نخواهد داشت.

بورسیه های تحصیلی  Benjamin A. Gilma:

این بورسیه برای دانشجویان بین الملل و جهت تحصیل به زبان روسی ارائه می شود. این بورسیه کمک هزینه ای جهت تحصیل دانشجویان خارجی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی پرداخت می کند. (و نه تمامی هزینه ها)

بورسیه کالج های پزشکی روسیه Russian medical colleges offer educational grants:

این بورسیه نیز تنها شامل هزینه های تحصیل می شود. دانشجویانی که در مدت تحصیل نمرات بالایی دارند واجد شرایط اولیه دریافت این بورسیه خواهند بود.

بورسیه مدرسه مطالعات روسیه و آسیا SRAS ((The school of Russian and Asian Studies): این برنامه بیشتر برای دانشجویان اتباع و یا شهروند در ایالات متحده آمریکا ارائه می شود.

لازم به ذکر است تمامی بورسیه های کشور روسیه محدود به موارد گفته شده نیست.

ارائه دهندگان بورسیه های دانشجویی در روسیه

علاوه بر دولت روسیه موسسات آموزشی بسیاری در این کشور وجود دارند که علاوه بر آموزش پزشکی بورسیه های (خصوصی و غیر دولتی) ارائه می دهند. برخی از دانشگاه ها بورسیه های خاص خود را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند. که از طریق وب سایت های مختص به هر کدام از آن ها می توانید پیگیری کنید.

بسیاری از دانشجویان از شرایط تمام بورسیه های موجود برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی بی خبر اند و ممکن است با وجود داشتن شرایط قبولی هیچ گاه از آنها استفاده نکنند. بنابراین بهتر است از قبل به طور دقیق در مورد تمامی بورسیه های این کشور تحقیق کنید.

بورسيه و فاند مخصوص دانشجويان رشته هاي پزشکي و دندان پزشکي روسیه
بورسيه و فاند مخصوص دانشجويان رشته هاي پزشکي و دندان پزشکي روسیه

مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه با استفاده از انواع بورس موجود

اگر با شرایط پذیرش بورسه مورد نظرتان آشنا باشید و تمامی اولویت های پذیرش را به خوبی رعایت کنید. قطعا قبول خواهید شد. بورسیه های تحصیلی در روسیه شرایط مساعدی برای دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی به همراه می آورد.

با استفاده از بورسیه شما بیمه درمانی خواهید شد و به طور کامل خواهید توانست از خدمات درمانی استفاده کنید. دوره های پزشکی و دندان برای دانشجویان بورسیه شده معمولا به دو زبان انگلیسی و روسی تدریس می شوند. ضمن آن استاندارد های آموزشی با کیفیتی برای دانشجویان بورسیه شده در نظر گرفته می شود.

به این ترتیب شما خواهید توانست بدون فشار های مالی فارغ التحصیل شوید و حرفه پزشکی را با موفقیت و رزومه ای قوی آغاز کنید.

جستجوگر انواع بورسیه در سراسر جهان

پذيرش بدون امتحان ورودي در پزشکي و دندان پزشکي روسیه در سال 2022

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تخصصی روسیه