پذیرش پزشکی و دندان پزشکی با دیپلم ریاضی در روسیه

امکان پذیرش پزشکی و دندان پزشکی با دیپلم ریاضی در روسیه 2022

4.3/5 - (6 امتیاز)

بسیاری از متقاضیانی که قصد مهاجرت به روسیه را دارند. می خواهند بدانند آیا امکان پذیرش پزشکی و دندان پزشکی با دیپلم ریاضی در روسیه وجود دارد. در این صورت شرایط پذیرش چگونه خواهد بود؟

خوشبختانه امکان پذیرش در دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی روسیه آن هم با دیپلم ریاضی، انسانی و … وجود دارد. برای قبولی در هر یک از رشته های مذکور کافی است نمرات بالای 50 درصد در دروس استاندارد معرفی شده برای قبولی در رشته های پزشکی و یا دندانپزشکی را کسب کرده باشید.

این دروس شامل زیست شناسی، شیمی، ریاضیات و فیزیک هستند. در صورتی که در دبیرستان این دروس را نگذرانده باشید مانند دانش آموزانی که در رشته های ریاضی فیزیک و یا انسانی تحصیل می کنند. باید در دوره های پری مدیکال شرکت کنید و نمره قبولی این دوره ها را بدست آورید. در ادامه با این دوره ها بیشتر آشنا خواهید شد.

 پذیرش پزشکی و دندان پزشکی با دیپلم ریاضی در روسیه

همانطور که گفته شد برای آنکه واجد شرایط پذیرش در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و یا داروسازی شوید. باید یک دوره پری مدیکال Pre-medicine را قبل از ورود به دانشگاه تکمیل کنید.

این دوره ها به طور معمول شامل دروس اصلی و پایه لازم برای پزشکی، دندانپزشکی و یا داروسازی و … (زیست، شیمی، ریاضی، فیزیک) هستند. در واقع آموزش پریمدیکال برای دانش آموزانی که در دبیرستان، هر یک از این دروس را نگذرانده اند و یا نمرات قابل قبولی کسب نکرده اند مناسب است.

به طور کلی تفاوتی میان دوره آموزشی برای پیش از ورود به پزشکی و یا دندانپزشکی وجود ندارد. با گذراندن این دوره و قبولی در آزمون پایانی می توانید در هر کدام از رشته های پزشکی، پیراپزشکی و یا رشته های مرتبط با آنها ادامه تحصیل دهید.

ممکن است کالج ها و یا دانشگاه های ارائه دهنده در یک یا چند درس آموزشی پری مدیکال با هم متفاوت باشند. در طول دوره و در پایان دوره آزمونهایی به صورت کتبی، شفاهی و یا مصاحبه گرفته خواهد شد. که برای قبولی باید در این آزمون ها عملکرد قابل قبولی داشته باشید. در ادامه یکی از بهترین مراکز ارائه دهنده پیش پزشکی را به شما معرفی خواهیم کرد.

پذیرش پزشکی و دندان پزشکی با دیپلم ریاضی در روسیه
پذیرش پزشکی و دندان پزشکی با دیپلم ریاضی در روسیه

دوره پیش پزشکی در دانشگاه کورسک روسیه (Kursk State Medical University)

این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاه هایی است که دوره های پیش پزشکی را به زبان انگلیسی ارائه می دهد. همچنین بیشترین دانشجویان بین الملل از کشور های مختلف را در خود جای داده است.

لازم به ذکر است یکی از بهترین دوره های برگزار شده پری مدیکال در روسیه دوره پیش پزشکی در دانشگاه کورسک (Kursk State Medical University) است. این دانشگاه آموزش پیش پزشکی را به صورت تمام وقت و به زبان انگلیسی برگزار می کند.

در این دوره آموزشی دروس با تعداد ساعت زیر آموزش داده می شوند. (آموزش زبان روسی نیز در این دوره وجود دارد.)

  • زیست شناسی (180 ساعت)
  • شیمی (180 ساعت)
  • ریاضیات (100 ساعت)
  • زبان روسی (730 ساعت)

مدت دوره پری مدیکال در دانشگاه کورسک Kursk 7 تا 10 ماه است. که با توجه به سطح آمادگی دانشجو می تواند متفاوت باشد. این دانشگاه از اولین دانشگاه های ارائه دهنده آموزش پیش پزشکی در روسیه به زبان انگلیسی است. امکان اسکان دانشجویان در مدت دوره در خوابگاه نزدیک به دانشگاه نیز وجود دارد.

پذیرش پزشکی و دندان پزشکی با دیپلم ریاضی در روسیه
پذیرش پزشکی و دندان پزشکی با دیپلم ریاضی در روسیه (پریمدیکال راه حلی برای داوطلبان پزشکی و دندان با تحصیلات ریاضی در دبیرستان)

سایر نکات پذیرش پزشکی و دندان پزشکی با دیپلم ریاضی در روسیه

لازم به ذکر است برای قبولی در اکثر دانشگاه های پزشکی و دندان روسیه لازم است در آزمون ورودی این دانشگاه ها نمره قبولی را کسب کنید. آزمون ورودی شامل زیست شناسی، شیمی و گاهی ریاضیات و فیزیک است. داوطلبان با دیپلم ریاضی با گذراندن دوره های پیش پزشکی برگزار شده می توانند برای این آزمون نیز آمادگی پیدا کنند.

به طور معمول آموزش زبان انگلیسی نیز در یک دوره پیش پزشکی پری مدیکال وجود دارد. سن مناسب گذراندن این دوره 17 تا 23 سال معرفی شده است. شرط معدل برای شرکت در آموزش پریمدیکال وجود ندارد اما بهتر است معدل کتبی دیپلم دانش آموز حداقل 14 باشد.

عموما دوره های پیش پزشکی 6 تا 12 ماه زمان می برد. که بسته به محل تحصیل (مانند آنچه در بالا ذکر شد) و سطح توانایی های فردی ممکن است متفاوت باشد. در اینجا می توانید دوره های پریمدیکال Pre-med موجود در روسیه را برای ثبت نام جستجو کنید. این وبسایت برای جستجوی دوره ها در تمامی کشور ها است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تخصصی روسیه