پذيرش پاتفک در روسیه

پذيرش پاتفک در روسیه 2022

Rate this post

در این متن با شرایط پذيرش پاتفک در روسیه بیشتر آشنا خواهیم شد. دوره های پادفک یا پاتفک جهت آشنایی دانشجویان بین المللی با زبان روسی پیش از ورود به دانشگاه های روسیه برگزار می شوند.

این دوره آموزش زبان روسی یکساله است. در بخش ابتدایی آن مفاهیم و اصطلاحات زبان روسی آموزش داده می شود و در بخش پایانی دروس پایه مرتبط با رشته (مانند زیست شناسی، شیمی، ریاضیات و فیزیک برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی) به زبان روسی آموزش داده می شوند.

هدف اصلی این دوره آموزش و توسعه مهارت های زبان روسی مانند صحبت کردن، خواندن، نوشتن، گوش دادن و … است. برای آشنایی بیشتر با جزییات این دوره اینجا را کلیک کنید.

پذيرش پاتفک در روسیه

ابتدا می بایست با توجه به رشته مورد علاقه برای گذراندن دوره های پادفک در دانشگاه مورد نظر درخواست دهید. این روند به طور معمول با مراجعه به وب سایت دانشگاه انجام می شود.

برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی دروس تدریس شده در این دوره شامل زیست شناسی، شیمی و گاهی ریاضیات و فیزیک به زبان روسی هستند.

سپس باید مدارک درخواستی را طبق مقررات همان دانشگاه در سایت بارگزاری کنید. به طور معمول حداقل معدل برای پذیرش در دوره های پادفک وجود ندارد. اما برخی دانشگاه ها (مانند دانشگاه پاولوف سنت پترزبورگ روسیه) به دلیل محدودیت ظرفیت پذیرش ممکن است دانش آموزان با معدل دبیرستان بالاتر را در اولویت ثبت نام قرار دهند.

برای دوره های پادفک محدودیت سنی خاصی وجود ندارد اما بهترین سن برای ورود به این دوره 17 تا 23 سال است. در ادامه با جزییات چند دوره پادفک در دانشگاه های روسیه بیشتر آشنا خواهیم شد.

پادفک زبان روسی در دانشگاه دولتی سنت پترزبورگ (Saint Petersburg State University)

برگزاری دوره  های آموزش زبان روسی پادفک در دانشگاه سنت پترزبورگ از سال 2018 شروع شد. دانشجویانی که در این دوره شرکت می کنند علاوه بر آشنایی با زبان روسی، با شرایط تحصیل در دانشگاه و همکلاسی های آینده خود نیز آشنا می شوند.

این دانشگاه یکی از با کیفیت ترین دوره های پاتفک را در کشور روسیه ارائه می دهد. مدت دوره پاتفک در این دانشگاه حدود 10 ماه است که با توجه به میزان آشنایی دانشجویان با زبان روسی (قبل از ثبت نام در دوره) می تواند کمتر باشد.

این برنامه از 1 سپتامبر تا 30 ژوئن در مدت 2 ترم و در 1008 ساعت ارائه می شود. به درخواست های پذیرش دانشجویان تنها در 16 دسامبر تا 3 آگوست برای دوره های تمام وقت و 16 تا 25 برای دوره های پاره وقت پاسخ داده می شود.

هزینه این دوره حدود 272000 روبل است. پس از اتمام دوره لازم است دانشجویان در امتحان نهایی آموزش پادفک شرکت کنند. با قبولی در این آزمون دانشجویان مجوز تحصیل در دانشگاه را دریافت خواهند کرد.

پذيرش پاتفک در روسیه
پذيرش پاتفک در روسیه (ساختمان دانشگاه سنت پترزبورگ)

لازم به ذکر است دانشگاه سنت پترزبورگ دوره های پادفک را برای متقاضیان تحصیل در زمینه های زیر ارائه می دهد.

  • رشته های ریاضیات و فیزیک و شیمی
  • رشته های علوم طبیعی
  • رشته های مهندسی و فناوری اطلاعات و کامپیوتر
  • رشته های غلوم اجتماعی، تاریخ و ادبیات
  • رشته های اقتصاد و علوم اجتماعی
  • رشته زیست شناسی
  • رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی

پادفک زبان روسی در دانشگاه دولتی لومونوسوف مسکو (Lomonosow Moscow State University)

در دانشگاه لومونوسوف مسکو برنامه های آموزش زبان روسی در تمام سطوح در سپتامبر- ژوئن و در دوره های تابستانی در ژوئیه – آگوست در دسترس است.

دانشجویان بر طبق آزمونی که در ابتدا از آنها گرفته می شود ارزیابی می شوند و سطح مناسبی از دوره آموزش زبان روسی (پادفک) به آنها توصیه می شود.

دوره های تمام وقت و فشرده به صورت 26 ساعت (5 روز در هفته) هستند. برنامه های پاره وقت 18 ساعت (3 روز در هفته) ارائه می شوند.

پس از اتمام موفقیت آمیز دوره دانشجویان گواهینامه دریافت خواهند کرد. که قابل ارائه به دانشگاه ها برای گذراندن و تحصیل به زبان روسی هستند. در قسمت زیر تعدادی از دوره های پادفک در دانشگاه لومونوسوف آمده است.

پذيرش پاتفک در روسیه
پذيرش پاتفک در روسیه (تصویری از ساختمان دانشگاه لومونوسوف)

دوره های پادفک زبان روسی در دانشگاه لومونوسوف

دوره پادفک در طی سال تحصیلی

مدت: 1 سپتامبر تا 12 ژوئن

مهلت ارائه درخواست: 27 آگوست تا ماه سپتامبر

میزان شهریه: 5800 دلار در آموزش تمام وقت و 4800 دلار در آموزش پاره وقت

دوره پادفک در ترم پاییز

مدت: ابتدای سپتامبر تا 21 دسامبر

مهلت ارائه درخواست: 27 آگوست تا ابتدای سپتامبر

میزان شهریه: تمام وقت حدود 2500 دلار

آموزش زبان روسی در دانشگاه دوستی ملل روسیه در سطوح A1 و A2 و B2 نیز به صورت پادفک و برای دانشجویان بین الملل و پیش از ورود آن ها به دانشگاه ارائه می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تخصصی روسیه