پاتفک روسی بهتر است یا پاتفک انگلیسی

پادفک روسی بهتر است یا پاتفک انگلیسی 2022

Rate this post

در مقالات قبل با دوره های پادفک یا پاتفک آشنا شدیم. اما پاتفک روسی  بهتر است یا پاتفک انگلیسی؟ برای شروع تحصیل و مهاجرت به روسیه کدام گزینه مناسب تری برای انتخاب خواهد بود.

برای اطلاع از خصوصیات هر کدام از این دوره ها در ادامه مطلب همراه ما باشید. برای آشنایی با شرایط پذیرش در پاتفک روسی اینجا را کلیک کنید.

لازم به ذکر است مدارک و شرایط پذیرش برای پاتفک زبان روسی با پاتفک زبان انگلیسی تقریبا یکسان هستند و تفاوت چندانی ندارند. در نتیجه برای شرکت در هر یک از این دو دوره به مدارک زیر نیاز خواهید داشت.

  • پاسپورت معتبر با با ترجمه مورد تایید
  • دو قطعه عکس با زمینه سفید و واضح
  • مدارک تحصیلات دبیرستان، مدارک هویتی و اطلاعات تماس
  • نامه پشتیبانی ویزا از دانشگاه و کپی نامه پذیرش

(بسته به دانشگاه محل تحصیل ممکن است مدارک دیگری درخواست شود.)

پادفک زبان روسی

کشور روسیه برای دانشجویان خارجی که به این کشور مهاجرت می کنند و خواستار تحصیل به زبان روسی هستند. دوره های آموزش زبان پیش از دانشگاه و به صورت تخصصی برای رشته های مختلف برگزار می کند.

این دوره ها که پادفک زبان روسی نام دارند می توانند به صورت فشرده و یا پاره وقت دانشجویان را برای تحصیل به زبان روسی آماده کنند. برای متقاضیان رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی دوره های پاتفک زبان روسی به صورت زیر هستند.

  1. در بخش اولیه آموزش مفاهیم پایه و اصطلاحات زبان روسی.
  2. در بخش پایانی دروس پایه مرتبط با رشته های پزشکی و دندانپزشکی مانند زیست شناسی، شیمی و گاهی ریاضیات و فیزیک، به زبان روسی تدریس خواهد شد. تا پیش از تحصیل در دانشگاه با تمامی لغات لازم در رشته های مذکور به زبان روسی آشنا باشید.

پس از پایان دوره می بایست در امتحان پایانی نمره قبولی را کسب کنید. به دانشجویانی که در آزمون قبول شوند گواهینامه ترجمه شده به زبان انگلیسی و روسی داده می شود. تا بتوانند برای ثبت نام و تحصیل دانشگاهی به زبان روسی آن را ارئه دهند.

پاتفک روسی بهتر است یا پاتفک انگلیسی
پاتفک روسی بهتر است یا پاتفک انگلیسی

پادفک زبان انگلیسی

برای تحصیل در برنامه های ارائه شده به زبان انگلیسی در کشور روسیه در صورتی که فرد متقاضی دانش زبان انگلیسی کافی نداشته باشد. لازم است تا در دوره های آموزش زبان پیش از ورود به دانشگاه شرکت کند.

در صورتی که افراد دارای مدرک معتبر زبان انگلیسی باشند. می توانند برای دوره های ارئه شده به زبان انگلیسی در هر دانشگاهی درخواست دهند. (مانند مدارک بین المللی زبان انگلیسی آیلتس، تافل و …)

شرایط و الزامات برای پذیرش دانشجویان در دوره های پادفک زبان انگلیسی روسیه مانند پادفک زبان روسی است و تفاوت چندانی وجود ندارد.

مزایا و معایب پادفک زبان روسی در روسیه

بیشتر دوره های تحصیلی در دانشگاه های روسیه به زبان روسی ارائه می شوند. در نتیجه اگر دوره های پادفک زبان روسی را بگذرانید دامنه انتخاب گسترده تری برای انتخاب دانشگاه محل تحصیل و یا زمینه های تحصیلی خواهید داشت. (به عنوان مثال برنامه های پزشکی عمومی به زبان روسی بیشتر از برنامه های پزشکی عمومی به زبان انگلیسی هستند.)

همچنین مراکز و دانشگاه هایی که در کشور روسیه دوره های پادفک زبان روسی را ارائه می دهند نسبت به مراکز ارائه دهنده پادفک های زبان انگلیسی بیشتر هستند. پس برای گذراندن پادفک زبان روسی محدودیت کمتری خواهید داشت.

علاوه بر این هزینه و شهریه پادفک زبان روسی کمتر و مقرون به صرفه تر از شهریه پادفک زبان انگلیسی است. در ضمن برای گذراندن زندگی دانشجویی و ارتباط با همکلاسی ها و افراد بومی به زبان روسی نیاز خواهید داشت. هرچند تحصیل به زبان انگلیسی را در این کشور انتخاب کرده باشید.

پاتفک روسی بهتر است یا پاتفک انگلیسی
پاتفک روسی بهتر است یا پاتفک انگلیسی

مزایا  معایب پادفک زبان انگلیسی در روسیه

اکثر دانشجویان پیش از تحصیل در دانشگاه با زبان انگلیسی آشنا هستند. در نتیجه دوره پادفک و آموزش زبان انگلیسی شما با توجه به سطح دانش قبلی تان از زبان انگلیسی کوتاه تر خواهد بود. به عنوان مثال یک دوره یک ساله پادفک را دانشجویانی که با این زبان آشنایی داشته اند در 6 ماه و یا کمتر خواهند گذراند.

برخی از دانشگاه ها پیش از پذیرش متقاضیان برای دوره های پادفک از آنها آزمون تعیین سطح می گیرند. تا سطح مناسب را به آنها پیشنهاد دهند. به این ترتیب دانشجو نیازی به گذراندن دوره از ابتدا و درسطح مقدماتی نخواهد داشت.

تحصیل به زبان انگلیسی در کشور روسیه نسبت به تحصیل به زبان روسی گران تر و پر هزینه تر است. اما فارغ التحصیلانی که به زبان انگلیسی تحصیل کرده اند ساده تر می توانند در تحقیقات، نشریات و کنفرانس های بین المللی حاضر شوند. در اینجا می توانید با دوره های پادفک دانشگاه پیراگوا روسیه آشنا شوید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تخصصی روسیه