شرايط تغيير رشته به پزشکي و دندانپزشکي در روسیه

شرايط تغيير رشته به پزشکي و دندانپزشکي در روسیه 2022

Rate this post

در مقالات قبل با شرایط پذیرش در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در روسیه آشنا شدیم. اما شرايط تغيير رشته به پزشکي و دندانپزشکي در روسیه برای علاقه مندان به این دو رشته چگونه خواهد بود؟

آیا راهی برای تغییر رشته در میانه تحصیلات در دانشگاه های روسیه وجود دارد؟ قطعا بله. در کشور روسیه نیز مانند سایر کشور ها دانشجویان می توانند در میانه تحصیلات تغییر رشته دهند. به شرط آنکه قوانین دروس پیش نیاز و هم نیاز را رعایت کنند.

در واقع برای گذراندن هر درس بایستی درس پیش نیاز آن را در صورت وجود پاس کرده باشند. در ادامه با سایر شرایط تغییر رشته بیشتر آشنا خواهیم شد.

 تغییر رشته دانشگاهی در روسیه

روند تغییر رشته آن طور که به نظر می رسد چندان روند آسانی نیست. ممکن است پر هزینه و وقت گیر باشد. بنابراین پیش از آنکه اقدام به تغییر رشته کنید بهتر است تمامی شرایط را در نظر بگیرید و کاملا مطمئن شوید که رشته جدید همان برنامه ای خواهد بود که می خواهید، و این تغییر شما را به آرزو های شغلی تان خواهد رساند.

مراحل تغییر رشته به پزشکی و دندان پزشکی

به طور معمول مراحل تغییر رشته به شرح زیر است. اما در دانشگاه های مختلف روسیه ممکن است این روند کمی متفاوت باشد. شما می توانید با پرس و جوی بیشتر در دانشگاه آینده مورد علاقه تان از جزییات دقیق این روند آگاه شوید.

اگر به تازکی وارد دانشگاه شده اید و رشته شما غیر از پزشکی و دندانپزشکی است. و پس از مدت کوتاهی متوجه شده اید که این رشته برای شما مناسب نیست.

ممکن است بتوانید بدون مشکلات زیادی رشته خود را تغییر دهید. بنابراین هرچه زودتر متوجه انتخاب اشتباه رشته تحصیلی تان شوید روند تغییر رشته تان سریع تر و ساده تر خواهد بود. برای تغییر رشته می توانید مراحل زیر را دنبال کنید.

شرايط تغيير رشته به پزشکي و دندانپزشکي در روسیه
شرايط تغيير رشته به پزشکي و دندانپزشکي در روسیه

مرحله یک) انتخاب دقیق رشته جدید

با مشاوره دانشگاه صحبت کنید. و دقیقا تصمیم بگیرید در آینده چه رشته ای را ادامه خواهید داد. مشاوران اطلاعاتی در مورد رشته جدید و همه آنچه در این باره را باید بدانید در اختیارتان قرار می دهند.

همانطور که گفته شد سیستم تغییر رشته هر دانشگاه کمی متفاوت عمل می کند. بنابراین پس از کسب اطلاعات از مشاوران دانشگاه می توانید در مورد نحوه عملکرد تغیر رشته به پزشکی و دندانپزشکی از دفتر خدمات دانشجویی تحقیق کنید..در این مرحله در مورد اینکه به کدام بخش ها باید مراجعه کنید و با چه کسانی باید صحبت کنید. شما را راهنمایی خواهند کرد.

مرحله دوم) پر کردن فرم ها و ارتباط با دفتر پشتیبانی دانشجویی

در این مرحله ممکن است دانشگاه به صورت حضوری از شما بخواهد فرم های لازم را تکمیل کنید و یا با مراجعه به لینک های معرفی شده به روش آنلاین این مرحله را انجام دهید. دفتر پشتیبانی دانشجویی در تکمیل فرم ها به شما کمک خواهد کرد.

گاهی ممکن است دانشگاه مهلت خاصی را برای ارسال درخواست های تغییر رشته قرار داده باشد. در این صورت به درخواست های خارج از این مهلت پاسخ داده نخواهد شد. بنابراین بهتر است قبل از هر چیز از تاریخ های ددلاین و پذیرش درخواست های تغییر رشته در دانشکده خود و دانشکده مقصد با خبر شوید.

مرحله سوم) بررسی درخواست

در این مرحله درخواست شما توسط مدیریت گروه و مسئولین زیربط دانشکده خودتان و دانشکده پزشکی و یا دندانپزشکی که می خواهید به آن تغییر رشته دهید برررسی می شود.

مرحله چهارم) دریافت تاییدیه

اگر تمامی شرایط لازم را داشته باشید. یک ایمیل مبنی بر پذیرش درخواست تان دریافت خواهید کرد. شرایط پذیرش در دانشگاه های مختلف پزشکی و دندانپزشکی روسیه ممکن است متفاوت باشد.

به طور معمول دانشجو برای تغییر رشته به پزشکی و دندانپزشکی علاوه بر اینکه باید تمامی شرایط پذیرش در یکی از این دو رشته را داشته باشد. باید یک طرح تحقیقاتی مرتبط و قابل قبول ارائه دهد. یا در آزمون و یا مصاحبه در نظر گرفته شده نشان دهد سطح قابل قبولی از دانش و شرایط لازم را دارد.

در برخی دانشگاه ها امکان تغییر یه رشته های پزشکی و یا دندانپزشکی از برخی رشته ها با زمینه های کاملا نامرتبط وجود ندارد. در هر زمان از سال تحصیلی که باشید با توجه به قوانین دانشگاه لازم است قبل از تغییر به رشته جدید تحصیلی همه یا بخشی از شهریه خود را تصفیه کنید.

شرايط تغيير رشته به پزشکي و دندانپزشکي در روسیه
شرايط تغيير رشته به پزشکي و دندانپزشکي در روسیه

آیا تغییر رشته تاثیری بر روی ویزا خواهد داشت؟

بله قطعا باید به محض آنکه متوجه شدید با تغییر رشته شما موافقت شده است. با مسئول بین الملل در دانشگاه خود تماس بگیرید و بپرسید چگونه با ویزای خود در رشته جدید می توانید ادامه تحصیل دهید. ممکن است نیاز به درخواست مجدد برای ویزا داشته باشید. در غیر این صورت اقامت شما با ویزای قبلی مشکلاتی به همراه خواهد داشت.

شرایط تغییر رشته در دانشگاه های ایران (دانشگاه پزشکی گلستان)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تخصصی روسیه