میزان ظرفيت رشته هاي پزشکي و دندان پزشکي روسیه

میزان ظرفيت رشته هاي پزشکي و دندان پزشکي روسیه 2022

Rate this post

در این مقاله با میزان ظرفيت رشته هاي پزشکي و دندان پزشکي روسیه آشنا خواهیم شد. دولت روسیه همواره به دنبال جذب دانشجویان بین الملل بوده است. در این راستا مسئولین مربوطه در این کشور در تلاش اند ظرفیت ها و کیفیت آموزشی دانشگاه های روسیه بخصوص در رشته های پزشکی را افزایش دهند. لازم به ذکر است دانشگاه های برتر پزشکی و دندانپزشکی روسیه دارای سطح بالای آموزشی هستند و در رتبه بندی های جهانی فهرست شده اند.

در ادامه با تعداد دانشجویان بین الملل در چند دانشگاه روسیه بیشتر آشنا خواهیم شد. و نرخ پذیرش در آنها را بررسی خواهیم کرد. از آنجا که نرخ پذیرش بر روی قبولی دانشجویان تاثیر گذار است شاید بهتر باشد پیش از انتخاب دانشگاه مقصد تحصیلی در مورد نرخ پیش در این دانشگاه ها بیشتر بدانید.

آمار دانشجویان بین الملل در کشور روسیه

در طول سه سال گذشته تعداد دانشجویان بین الملل در کشور روسیه در حدود 26000 نفر افزایش یافته است. بر طبق آمار های موجود در سال 2019 تعداد دانشجویان بین الملل که در دانشگاه های روسیه تحصیل می کردند در حدود 298000 نفر بود. در حالی که این تعداد در سال های 2020 و 2021 به ترتیب به 315000 و 324000 نفر افزایش یافت. محبوب ترین رشته در بین دانشجویان بین الملل روسیه پزشکی عمومی است.

این یعنی انتخاب اکثر متقاضیان از کشور های مختلف دنیا رشته پزشکی است. شاید مهم ترین دلایل برای این موضوع مقرون به صرفه بودن و سطح بالای آموزش در دانشگاه های پزشکی روسیه باشد. رشته دندانپزشکی پس از رشته پزشکی به عنوان دومین رشته محبوب داوطلبان کشور تاجیکستان  و مصر شناخته می شود.

میزان ظرفيت رشته هاي پزشکي و دندان پزشکي روسیه
میزان ظرفيت رشته هاي پزشکي و دندان پزشکي روسیه

ظرفیت دانشگاه فدرال کازان

دانشگاهی فدرال کازان روسیه هر ساله پذیرای 140000 دانشجوی بین الملل است. خوابگاه های این دانشگاه ظرفیت 12000 دانشجو را برای اقامت دارند. این دانشگاه رتبه 347 را در رتبه بندی جهانی QS در سال 2022 از آن خود کرده است.

دانشگاه پزشکی کازان دارای چند دانشکده زیر در این زمینه است.

  1. دانشکده پزشکی عمومی
  2. دانشکده دندانپزشکی
  3. دانشکده داروسازی
  4. دانشکده پرستاری
  5. دانشکده مددکاری اجتماعی
  6. دانشکده طب اطفال و کودکان

و…

نرخ پذیرش در دانشگاه پزشکی کازان 45 درصد است. و تعداد دانشجویان ثبت نام شده حدود 4500 در سال 2021 نفر گزارش شده است. نسبت دانشجو به پرسنل در دانشگاه فدرال کازان 5 به 1 است. این دانشگاه 950 کارمند تمام وقت دارد.

ظرفیت دانشگاه دوستی ملل روسیه (RUDN) Peoples’ Friendship University of Russia

این دانشگاه برای پذیرش دانشجویان الزامات و شرایطی در نظر گرفته است. که متقاضیان برای قبولی باید همه ی آنها را برآورده کنند در نتیجه قبولی دانشجویان بر اساس رقابت نیست. این دانشگاه دارای رتبه 317 در رتبه بندی QS سال 2022 و رتبه 601 در رتبه بندی تایمز (Times Higher Education) است.

نرخ پذیرش در این دانشگاه حدود 28 درصد است. تعداد افراد ثبت نام شده در سال اخیر حدود 17500 نفر است. نسبت دانشجویان به پرسنل حدود 8 به 1 است. و 2250 کارمند تمام وقت در این دانشگاه مشغول فعالیت هستند. اطلاعات بیشتر در مورد این دانشگاه را می توانید از وب سایت رسمی آن به آدرس www.rudn.ru بیابید.

ظرفیت دانشگاه پزشکی سچینوا sechenov

نرخ پذیرش در این دانشگاه 55 درصد است. آمارها تعداد افراد ثبت نام شده در سالهای اخیر در دانشگاه پزشکی سچینوا sechenov را حدود 9500 نفر برآورد کرده اند. در واقع پذیرش در این دانشگاه بر اساس آزمون ورودی سوابق تحصیلی و نمرات گذشته دانش آموزان صورت می پذیرد. نسبت دانشجویان به پرسنل در این دانشگاه 4 به 1 است.

میزان ظرفيت رشته هاي پزشکي و دندان پزشکي روسیه
میزان ظرفيت رشته هاي پزشکي و دندان پزشکي روسیه

ظرفیت دانشگاه دولتی سنت پترزبورگ  (Saint Petersburg State University)

نرخ پذیرش در آکادمی پزشکی این دانشگاه 65 درصد است. تعداد افراد ثبت نام شده در سالهای اخیر 3500 نفر هستند. تعداد کارمندان تمام وقت این دانشگاه نیز 4250 نفر هستند. پذیرش در این دانشگاه نیز بر اساس آزمون سوابق تحصیلی و نمرات کسب شده دانش آموز در دبیرستان صورت می گیرد.

ظرفیت دانشگاه پاولوف سنت پترزبورگ روسیه (Pavlov First Saint Petersburg State medical University)

دانشگاه پزشکی دولتی پاولوف در سال اخیر جدود 3500 ثبت نام داشته است. البته این دانشگاه اطلاعات دقیقی از آمارهای پذیرش و ثبت نام منتشر نمی کند. بنابراین اطلاعات داده شده آمارهای نزدیک و حدودی را بیان می کنند. این دانشگاه 750 کارمند تمام وقت دارد. نسبت دانشجویان به کارمندان 5 به 1 است. دانشگاه پاولوف Pavlov دارای رتبه 1201 در رتبه بندی جهانی تایمز (Times Higher Education) در سال 2022 است.

پذيرش تضميني کورس اصلي پزشکي و دندان پزشکي در روسیه 2022

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تخصصی روسیه