امکان تحصيل رايگان پزشکي و دندان پزشکي در روسیه

امکان تحصيل رايگان پزشکي و دندان پزشکي در روسیه 2022

Rate this post

با وجود مقرون به صرفه بودن هزینه های دانشگاه ها در روسیه باز هم برخی دانشجویان بین المللی به دنبال تحصیل با هزینه های کم تر و یا رایگان هستند. و امکان پرداخت هزینه های دانشگاه را حتی هرچند کم و ارزان ندارند. وجود هزینه های رفت و برگشت تا کشور محل زندگی و هزینه های خوراک پوشاک و … در یک کشور خارجی (روسی) می تواند از جمله دلایل موارد مذکور باشد. در این مقاله امکان تحصيل رايگان پزشکي و دندان پزشکي در روسیه بررسی شده است.

تا دانشجویان بتوانند با انواع روش های مقرون به صرفه تر تحصیل در روسیه آشنا شوند. کشور روسیه همواره پذیرای دانشجویان نخبه و علم جو از سراسر جهان بوده است. و در این راستا انواع روشهای تحصیل رایگان (بورسیه های تحصیلی، المپیاد ها و مسابقات علمی و…) را برای آنها فراهم کرده است. در ادامه با شرایط تحصیل رایگان پزشکی و دندانپزشکی در روسیه بیشتر آشنا خواهیم شد.

بورسیه های پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

در کشور روسیه بیش از 100 دانشگاه پزشکی وجود دارد که دانشجویان بین الملل می توانند در آنها تحصیلات پزشکی و یا دندانپزشکی خود را ادامه دهند. تقریبا تمامی دانشگاه های روسیه در سراسر جهان معتبر شناخته شده اند.

اکثر دانشگاه های روسیه بیش از 100 تا 150 سال قدمت دارند. هرساله هزاران دانشجو از قاره های آفریقا، آسیا، آمریکای شمالی و جنوبی و اروپا جذب دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی روسیه می شوند. اکثر دانشگاه های پزشکی این کشور همه دوره ها را به زبان روسی و انگلیسی ارائه می دهند. با این حال دوره های ارئه شده به زبان انگلیسی محدود تر اند.

امکان تحصيل رايگان پزشکي و دندان پزشکي در روسیه
امکان تحصيل رايگان پزشکي و دندان پزشکي در روسیه

تحصیل مقرون به صرفه در روسیه

برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی ارزان تر در روسیه می توانید به دنبال دانشگاه هایی با شهریه مناسب تر و ارزان تر باشید. به طور معمول شهریه های تمامی دوره ها در وب سایت رسمی هر دانشگاه به تفکیک مشخص شده است.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به زبان روسی نسبت به تحصیل به سایر زبان ها ارزان تر است. برای آشنایی دانشجویان بین الملل با زبان روسی دوره های پاتفک برگزار می شود.

پس از گذراندن این دوره ها و قبولی در آزمون پایانی دانشجویان می توانند با ارائه گواهینامه پایانی این دوره در هر رشته ای به زبان روسی تحصیل کنند. در این دوره ها علاوه بر آشنایی با مفاهیم و اصطلاحات پایه ای زبان روسی دانشجویان متقاضی پزشکی و دندانپزشکی با دروس زیست شناسی، شیمی، فیزیک و ریاضیات به زبان روسی آشنا می شوند.

همچنین در هر دانشگاه برای پذیرش اولیه آزمون ورودی برگزار می شود که بسته به شرایط و قوانین دانشگاه در صورتی که دانشجویان نمرات عالی کسب کنند مشمول تخفیف در شهریه خواهند شد.

پاتفک روسیه چیست؟

پذيرش پاتفک در روسیه

پاتفک روسی بهتر است یا پاتفک انگلیسی

امکان تحصيل رايگان پزشکي و دندان پزشکي در روسیه
امکان تحصيل رايگان پزشکي و دندان پزشکي در روسیه

تحصیل رایگان در روسیه (بورسیه تحصیلی)

یکی دیگر از راه های تحصیل مقرون بصرفه پزشکی و دندانپزشکی در روسیه اخذ بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین الملل است.

از مزایای استفاده از بورسیه ها برای دانشجویان پرداخت کامل شهریه و یا بخشی از آن و کمک های مالی برای سایر نیاز های مرتبط با تحقیقات، اقامت و یا هزینه های زندگی است. همچنین در پایان دانشجو رزومه قوی تری خواهد داشت.

بورسیه های کشور روسیه به دو دسته بورسیه های دولتی و خصوصی تقسیم می شوند. که عبارتند از:

بورسیه های دولتی فدراسیون روسیه (The government of Russian Federation Scholarships):

در این نوع بورسیه هزینه های شهریه و اقامت به طور کامل پرداخت می شوند. علاوه بر این کمک هزینه مشخصی به دانشجو داده می شود.

بورسیه های تحصیلی  Benjamin A. Gilma:

این بورسیه تنها کمک هزینه ای جهت تحصیل دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی ارائه می دهد. (این بورسیه تمامی شهریه را پوشش نمی دهد.)

بورسیه کالج های پزشکی روسیه Russian medical colleges offer educational grants:

تنها دانشجویانی که در مدت تحصیل نمرات بالایی دارند مشمول این نوع بورسیه خواهند شد. این بورسیه نیز کمک هزینه ای جهت تحصیل دانشجویان پرداخت می کند.

بورسیه مدرسه مطالعات روسیه و آسیا SRAS ((The school of Russian and Asian Studies):

مهلت درخواست این بورسیه ماه می (May) و اکتبر (October) هر سال است. جایزه این بورسیه حدود 5000 دلار است. و ویژه تامین مالی تحصیلی در کشور روسیه می باشد.

لازم به ذکر است دانشگاه ایالتی تامسک (Tomsk (TSU روسیه کمک هزینه های مختلفی برای دانشجویان بین المللی خود در نظر گرفته است که با مراجعه به سایت این دانشگاه به آدرس https://en.tsu.ru می توانید در مورد آنها اطلاعاتی بیابید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تخصصی روسیه