کورس هاي حضوري و آنلاين مجازي پزشکي و دندان پزشکي در روسیه

کورس هاي حضوري و آنلاين مجازي پزشکي و دندان پزشکي در روسیه در سال 2022

Rate this post

در این مقاله در مورد کورس هاي حضوري و آنلاين مجازي پزشکي و دندان پزشکي در روسیه در سال 2022 بحث خواهد شد و تفاوت ها و شباهت های این دو روش آموزشی در دانشگاه ها مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

در این متن تنها تفاوت ها و شباهت ها بیان شده اند و اینکه کدام آموزش بهتر است با توجه به اولویت های متقاضیان می تواند متفاوت باشد. از آنجا که دوره های ارائه شده مجازی ممکن است در هر سال متفاوت باشد. بهتر است پیش از انتخاب برای اطلاع از برنامه های آنلاین و مجازی هر دانشگاه به وب سایت رسمی آن مراجعه نمایید.

تفاوت های کلی آموزش آنلاین و حضوری در دانشگاه

زمان یادگیری

در آموزش آنلاین دانشجویان می توانند در طول یک جلسه آموزشی مدتی را صرف مطالعه کتابهای مربوطه و جستجوی مطالب در اینترنت کنند. یا قسمتی از آموزش را به صورت ضبط شده نگهدارند. و بعد از کلاس و در هر زمانی که بخواهند چندین بار پخش کنند. این کار می تواند به یادگیری بهتر آنها کمک کند.

اما در جلسات حضوری بایستی تمامی دانشجویان همزمان با تدریس اساتید گوش فرا دهند. و مطالعات اضافی را به زمانی بعد از کلاس موکول کنند. علاوه بر این در یادگیری آنلاین آنچه دانشجو می آموزد به دو حالت شنیداری و دیداری محدود می شود.

دوره های آنلاین به دانشجویان این فرصت را می دهد. تا با سرعت خود مطالب را یاد بگیرند. در عوض در آموزش حضوری شما در کلاس با سایر دانشجویان همکلاسی ها و استاد تعامل دارید. در نتیجه می توانید از مزیت یادگیری تعاملی (یادگیری با پرس و جو و همکاری با سایر همکلاسی ها) در محیط واقعی برخوردار شوید.

کورس هاي حضوري و آنلاين مجازي پزشکي و دندان پزشکي در روسیه
کورس هاي حضوري و آنلاين مجازي پزشکي و دندان پزشکي در روسیه

دسترسی به موضوعات دروس

از دیگر تفاوت های آموزش آنلاین و حضوری در دانشگاه می توان به در دسترس بودن تمامی موضوعات یک درس اشاره کرد. ممکن است در یک دانشگاه برخی دروس را به صورت جلسات از پیش ضبط شده در اختیار دانشجویان قرار دهند. (این مورد به ندرت اتفاق می افتد و ممکن است اعتبار مدرک پایانی دانشجویان را کمتر کند.)

در این صورت دانشجو به تمامی سرفصل ها دسترسی خواهد داشت. او می تواند آنها را در زمان انتخابی خودش و تا پیش از امتحانات ترم مطالعه کند. اما در آموزش حضوری تدریس دروس و موضوعات در زمان های مشخص در ترم تحصیلی ارائه می شوند.

همچنین در دروس عملی دانشجویانی که به صورت مجازی و از راه دور در حال تحصیل هستند بایستی در جلسات حضور یابند. زیرا این دروس به هیچ عنوان به صورت مجازی برای این دانشجویان در دسترس نخواهد بود.

کورس هاي حضوري و آنلاين مجازي پزشکي و دندان پزشکي در روسیه
کورس هاي حضوري و آنلاين مجازي پزشکي و دندان پزشکي در روسیه

شهریه و سایر هزینه ها

تدریس در کلاسهای مجازی و آنلاین با همان کیفیت آموزشی کلاسهای حضوری ارائه می شود. اما هزینه های رفت و آمد، خوابگاه و… ممکن است باعث شوند کلاسهای حضوری برای دانشجویان هزینه های بیشتری در بر داشته باشند.

کورس های آنلاین رشته پزشکی و دندانپزشکی

برای تحصیل در رشته پزشکی و یا دندانپزشکی لازم است دانشجویان در برخی مواقع 100 درصد در کلاس حضور یابند. زیرا هیچ دوره پزشکی بهداشت و درمان بدون کار عملی و یادگیری حضوری نمی تواند کامل شود. دانشجویان باید برای آموزش برخی مطالب در پردیس پزشکی دانشگاه و یا هر آزمایشگاه دیگری که دانشگاه با آن شراکت می کند حضور یابند.

بنابراین دوره های آنلاین پزشکی و یا دندانپزشکی به صورت ترکیبی حضوری آنلاین برگزار می شوند. و مطالعات مجازی دانشجویان با کلاسهای عملی و آزمایشگاهی ترکیب می شود.

امروزه آموزش الکترونیکی (مجازی و آنلاین) به صورت فزاینده ای توسط دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی سراسر جهان مورد استقبال قرار گرفته است. این نوع آموزش دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی را تشویق می کند در سرعت یادگیری خود کنترل بیشتری داشته باشند.

همچنین در این گونه آموزشها اساتید دانشگاه می توانند شایستگی دانشجویان را از طریق ارزیابی های آنلاین بررسی کنند. طبق آمارها و نظرسنجی های انجام شده میزان رضایت دانشجویان پزشکی و پرستاری و یا دندانپزشکی از یک محیط آموزشی ترکیبی حضوری- مجازی بیشتر از آموزش حضوری سنتی بوده است. همچنین در اکثر مواقع دانشجویان در آموزش ترکیبی نمرات بالاتری کسب می کنند.

یکی از دانشگاه های کشور روسیه که آموزشهای مجازی و آنلاین ارائه می دهد دانشگاه دولتی نووسیبرسک (Novosibirsk State University) است. این دانشگاه هر ساله دوره های پزشکی، پیش پزشکی و تخصصی پزشکی ارائه می دهد. و مورد تایید وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران است. آموزش مجازی از سال 2015 در این دانشگاه پایه گذاری شد. سایت دانشگاه دولتی نووسیبرسک روسیه:  https://www.nsu.ru

برای آشنایی با دانشگاه های برتر پزشکی و دندانپزشکی کشور روسیه (مورد تایید وزارت بهداشت ایران) و وب سایت آنها به اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تخصصی روسیه