تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به زبان روسی در روسیه

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به زبان روسی در روسیه 2022

Rate this post

اگر قصد مهاجرت دارید ممکن است بخواهید بدانید که آیا امکان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به زبان روسی در روسیه آن هم برای دانشجویان بین الملل وجود دارد. بله قطعا دانشجویان بین الملل می توانند با گذراندن دوره های آموزشی زبان روسی تحصیل خود را به این زبان در دانشگاه آغاز کنند. در ادامه با دوره های آموزش زبان روسی (پادفک) و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به زبان روسی در روسیه بیشتر آشنا خواهیم شد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به زبان روسی در روسیه

اگر به دنبال ادامه تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های روسیه هستید. خوب است بدانید تحصیل در دانشگاه های روسیه به زبان روسی مزایای زیادی نسبت به تحصیل به زبان انگلیسی دارد.

دوره های پزشکی و دندانپزشکی که به زبان انگلیسی در کشور روسیه ارائه می شوند. نسبت به دوره های برگزار شده به زبان روسی محدود تر اند. در نتیجه دانشجویان برای انتخاب محل دانشگاه در روسیه و یا رشته تحصیلی خود (هر یک از رشته های زیر گروه پزشکی، داروسازی و…) به زبان روسی آزادانه تر عمل خوهند کرد.

گرچه برای پذیرش در رشته های پزشکی و یا دندان به زبان انگلیسی نیازی به ارائه مدرک زبان بین المللی مانند آیلتس و یا تافل نیست. اما اکثر دانشگاه ها کسب نمره حد نصاب در درس زبان انگلیسی در آزمون ورودی را لازم می دانند.

همچنین ممکن است از دانشجویان خواسته شود در آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی که به صورت مجزا گرفته می شود و گاهی به صورت مصاحبه است شرکت کنند. تا در صورت قبولی با پذیرش آنها برای دوره های ارائه شده به زبان انگلیسی موافقت شود.

لازم به ذکر است شهریه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در برخی دانشگاه ها به زبان روسی کمتر از تحصیل در همان رشته ها به زبان انگلیسی است. به عنوان مثال در دانشگاه دولتی سچینوا (Sechenov University) میزان شهریه تحصیل دندانپزشکی به زبان انگلیسی 11800 دلار در هر سال است. در صورتی که اگر بخواهید در همین دانشگاه و رشته به زبان روسی تحصیل کنید. شهریه شما 9600 دلار در هر سال خواهد بود.

اگر می خواهید به زبان روسی تحصیل کنید. اما با این زبان آشنایی چندانی ندارید. می توانید در دوره های پاتفک زبان روسی شرکت کنید. که در ادامه با آنها بیشتر آشنا خواهیم شد.

دوره های پاتفک زبان روسی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

دوه های پاتفک زبان روسی یک سال زمان می برد. این دوره در سپتامبر آغاز و در ژوئیه پایان می یابد. اما مطابق با زمان ثبت نام دانشجویان و رسیدن آنها به حد نصاب ممکن است اندکی تغییر کند. در این دوره دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی پس از آشنایی با مفاهیم پایه و اصطلاحات زبان روسی، با دروسی مانند زیست شناسی، شیمی، فیزیک و ریاضیات به زبان روسی آشنا می شوند.

پس از پایان دوره در صورتی که دانشجویان بتوانند در آزمون پایانی نمره قبولی را کسب کنند. به آنها گواهینامه قبولی داده خواهد شد. با ارائه این گواهینامه متقاضیان می توانند برای تحصیل به زبان روسی پذیرش شوند.

در صورتی که از قبل با زبان روسی آشنایی داشته باشید از شما آزمون تعیین سطح گرفته می شود. و می توانید در زمان کوتاه تری دوره را به پایان برسانید.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به زبان روسی در روسیه
تصویری از دانشجویان پزشکی روسیه

شهریه دوره های پاتفک زبان روسی برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی

شهریه دوره های پادفک زبان روسی برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران به شرح زیر هستند.

  • پاتفک زبان روسی برای افرادی که دارای دانش قبلی از زبان روسی هستند. در دانشگاه سچنوا Sechenov 1823 دلار برای یک دوره پنج ماهه است.
  • پاتفک زبان روسی مقدماتی و تکمیلی هر دو با هم. (دوره یک ساله فشرده و یا دوساله غیر فشرده) در دانشگاه سچنوا 3646 دلار.
  • پادفک زبان روسی در دانشگاه تحقیقاتی پیروگوف (Pirogov Russian National Research Medical University) به صورت یک ساله 3630 دلار.
  • پادفک زبان روسی در دانشگاه پاولوف سنت پترزبورگ روسیه (Pavlov) یک ساله 2367 دلار.
  • پادفک زبان روسی در دانشگاه فدرال کازان یک ساله 2524 دلار.

برای آشنایی بیشتر با دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران اینجا را کلیک کنید.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به زبان روسی در روسیه
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به زبان روسی در روسیه

سایر نکات مربوط به تحصیل به زبان روسی

اگر چه تحصیل به زبان روسی مزایای زیادی دارد. اما دانشجویان بین الملل با تحصیل به زبان انگلیسی شانس خود را برای استخدام در مراکز تحقیقاتی بین المللی افزایش می دهند. همچنین با تحصیل به زبان انگلیسی انجام تحقیقات و ارائه مقاله در نشریات و پروژه های تحقیقاتی ساده تر خواهد بود. در نتیجه امکان پیشرفت بیشتری خواهید داشت.

برای آشنایی با تحصیل پزشکی و دندانپزشکی و شرایط دانشگاه های معتبر در روسیه، اینجا را کلیک کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تخصصی روسیه