تاريخ شروع کلاس هاي پزشکي و دندانپزشکي روسیه

تاريخ شروع کلاس هاي پزشکي و دندانپزشکي روسیه در ترم سپتامبر و فوريه 2022

Rate this post

در این متن در مورد شروع سال تحصیلی و تاريخ شروع کلاس هاي پزشکي و دندانپزشکي روسیه در ترم سپتامبر و فوريه مطالبی آورده شده است. دانشجویان با اطلاع دقیق از تقویم های آموزشی دانشگاه بهتر می توانند برای سفر و مهاجرت خود به این کشور برنامه ریزی کنند.

برای کسب اطلاعات در مورد تاریخ ثبت نام و ددلاين اپلاي جهت ثبت نام رشته هاي پزشکي و دندان پزشکي در روسیه اینجا را کلیک کنید. در ادامه این مطلب علاوه با تقویم آموزشی در دانشگاه های روسیه با تاریخ شروع کلاسها در چند دانشگاه برتر پزشکی بیشتر آشنا خواهیم شد.

تقویم تحصیلی در دانشگاه های روسیه

به طور معمول ترم اول در دانشگاه های روسیه از اوایل ماه سپتامبر (September) آغاز می شود و تا ژانویه (January) پایان می یابد. ترم دوم از ابتدای فوریه (February) شروع می شود و تا ژوئن (June) پایان می یابد. طول مدت هر ترم حدود 20 هفته است. هفته دهم و هفته بیستم به ترتیب برای برگزاری امتحانات میان ترم و پایان ترم در نظر گرفته شده اند.

در پایان ترم اول دانشجویان دو هفته تعطیلات خواهند داشت. به عنوان مثال اگر پایان امتحانات در 25 ژانویه باشد. و شروع ترم دوم 9 فوریه باشد. فاصله بین این دو تاریخ زمان تعطیلات دانشجویان در فصل زمستان خواهد بود.

در بیشتر مواقع دانشجویان بین الملل برای ترم سپتامبر ثبت نام می شوند. اما اگر بخواهند دوره های پیش پزشکی و یا پاتفک زبان روسی و یا انگلیسی را بگذرانند. اجازه دارند به دلیل تاخیر در ابتدای فوریه سال تحصیلی خود را آغاز کنند.

همچنین پس از پایان ترم دوم (تقریبا از 1 ژوئیه (جولای July) تا 30 آگوست (اوت August)) دانشجویان در تعصیلات تابستانی به سر خواهند برد. در این مدت می توانند برای کارهای تحقیقاتی و یا گذراندن ترم تابستانی اقدام کنند.

تاريخ شروع کلاس هاي پزشکي و دندانپزشکي روسیه
تاريخ شروع کلاس هاي پزشکي و دندانپزشکي روسیه

تاريخ شروع کلاس هاي پزشکي و دندان پزشکي روسیه

ممکن است تاریخ های اعلام شده توسط برخی دانشگاه ها کمی متفاوت باشد برای اطلاع از تاریخ دقیق شروع کلاسها در دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی به سایت رسمی دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کنید. همچنین می توانید تاریخ دقیق رویداد های دانشگاه را از مسئولین مربوطه همان دانشگاه در بستر اینترنت پرس و جو کنید. در اینجا لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران به همراه سایت رسمی آنها آورده شده است.

سال تحصیلی در دانشگاه های روسیه

در ادامه با تاریخ شروع سال تحصیلی در سه دانشگاه پزشکی . دندانپزشکی معتبر روسیه بیشتر آشنا خواهیم شد.

دانشگاه دوستی ملل روسیه (RUDN) Peoples’ Friendship University of Russia

این دانشگاه که در پایتخت روسیه، مسکو واقع شده است. یک دانشگاه کلاسیک بین المللی است. و دارای رشته های پزشکی، پرستاری، دندانپزشکی، داروسازی و… است.

کلیه کلاسها برای دانشجویان سال اول در تمامی رشته ها از 1 تا 12 ماه سپتامبر آغاز می شود. کلاسهای عملی و آزمایشگاهی برای دانشجویان از 13/9 یا همان 13 ماه سپتامبر آغاز می شوند.

اتباع خارجی می توانند برای ارسال مدارک از ابتدای ماه آوریل (آپریل April) تا 29 سپتامبر برای دوره های حضوری اقدام کنند. مهلت ارسال مدارک برای آموزش مجازی و آنلاین دانشگاه دوستی ملل روسیه تا 26 نوامبر (November) است.

دانشگاه فدرال کازان (Kazan Federal University)

این دانشگاه یکی از معتبر ترین دانشگاه های روسیه است. که هر ساله دانشجویان بین الملل را از سراسر جهان به خود جذب می کند. سال تحصیلی در این دانشگاه در ماه سپتامبر آغاز می شود و در ماه ژوئن (June) پایان می یابد.

ترم اول تحصیلی از اول سپتامبر تا 31 ژانویه (January) و ترم دوم از حدود 7 فوریه (February) تا 30 ژوئن (June) می باشد.

آزمونهای ترم اول به طور معمول از اواسط دسامبر تا اواسط ژانویه برگزار می شوند. تعطیلات زمستانی پس از ترم اول و در هفته اول ماه فوریه هستند.

آزمون های ترم دوم از اواسط ماه مه (May) تا اواسط ژوئن (June) برگزار می شوند. تعطیلات تابستانی دانشجویان در این دانشگاه از ماه ژوئیه (جولایJuly) تا اوت (آگوستAugust ) است.

لازم به ذکر است ددلاین اپلای برای این دانشگاه برای نیم سال اول، اول جولای (July) و برای نیم سال دوم 15 دسامبر (December) است.

تاريخ شروع کلاس هاي پزشکي و دندانپزشکي روسیه
تاريخ شروع کلاس هاي پزشکي و دندانپزشکي روسیه

دانشگاه پزشکی دولتی نووسیبرسک (Novosibirsk State University)

نیم سال اول سال تحصیلی در دانشگاه پزشکی نووسیبرسک (Novosibirsk) از یکم ماه سپتامبر آغاز می شود. و در ماه ژانویه (January) پایان می یابد.  این نیم سال به طور معمول دارای 17 هفته است و دو هفته نیز برای برگزاری امتحانات پایان ترم اختصاص می یابد.

نیم سال دوم تقریبا از اول ماه فوریه (February) تا ژوئن (June) است این ترم شامل 18 هفته است. و ممکن است 3 هفته برای امتحانات پایانی اختصاص داده شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تخصصی روسیه