آخرين مهلت براي ثبت نام پزشکي و دندان پزشکي روسیه

آخرين مهلت براي ثبت نام پزشکي و دندان پزشکي روسیه تا چه تاریخی است؟ 2022

Rate this post

دانستن آخرين مهلت براي ثبت نام پزشکي و دندان پزشکي روسیه و تقویم آموزشی دانشگاه مورد تقاضا برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی به این کشور امری ضروری است. در این متن با مهلت ثبت نام در چند دانشگاه معتبر پزشکی و دندانپزشکی روسیه بیشتر آشنا خواهیم شد. و جزییاتی در مورد تاریخ ثبت نام در این دانشگاه ها خواهیم خواند.

همواره باید بدانید برای اطلاع دقیق از تاریخ هر رویداد ثبت نام باید در همان سال به سایت دانشگاه مورد نظرتان مراجعه کنید. زیرا تاریخ ها هر سال ممکن است اندکی متفاوت باشند.

آخرین مهلت ثبت نام پزشکی و دندانپزشکی روسیه

به طور معمول دانشجویان متقاضی رشته های پزشکی و دندانپزشکی در روسیه می توانند از اول ژانویه تا اوایل جولای برای ترم پاییز اقدام کنند. شروع کلاسها در این ترم از ابتدای سپتامبر است. در برخی مواقع به دانشجویان فرصت داده می شود تا اول سپتامبر درخواست خود را ارسال کنند.

ترم زمستان در ماه فوریه آغاز می شود. درخواست های ثبت نام برای این ترم از اول سپتامبر تا اول ژانویه مورد قبول است. البته هر دانشگاه بسته به شرایط ممکن است مدت زمان محدود تری را برای ثبت نام اعلام کند.

در ادامه با مهلت پذیرش در چند دانشگاه معتبر پزشکی و دندانپزشکی روسیه به عنوان نمونه آشنا خواهیم شد.

ددلاين اپلاي جهت ثبت نام رشته هاي پزشکي و دندان پزشکي در روسیه 2022

آخرين مهلت براي ثبت نام پزشکي و دندان پزشکي روسیه
آخرين مهلت براي ثبت نام پزشکي و دندان پزشکي روسیه

مهلت پذیرش در دانشگاه دولتی لومونوسوف مسکو (Lomonosow Moscow State University)

ارسال مدارک برای این دانشگاه می تواند از طریق پست و یا در بستر اینترنت و به صورت آنلاین انجام گیرد. این دانشگاه دارای رتبه 78 در رتبه بندی QS در سال 2022 است. و به عنوان یکی از دانشگاه های معتبر پزشکی و دندانپزشکی در روسیه معرفی شده است. زمان ارائه مدارک در دانشگاه لومونوسوف در سال 2022 به شرح زیر است:

ارسال مدارک برای متقاضیان سال اول مقطع لیسانس  (BSс/BA) از 15 ژوئن آغاز می شود و تا 10 ژوئیه پایان می یابد.

داوطلبان مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه لومونوسوف باید از 15 ژوئن تا 20 ژوئیه نسبت به ارسال مدارک اقدام کنند. در واقع 20 ژوئیه آخرین مهلت ثبت نام برای این مقطع است.

دریافت و پذیرش مدارک برای مقاطع تحصیلات تکمیلی دکترا در دو نوبت انجام می شود:

نوبت اول: از 15 ژوئن تا 10 جولای

نوبت دوم: از 8 آگوست تا 22 آگوست

لازم به ذکر است موارد بالا تاریخ های دقیق در سال 2022 هستند. برای ثبت نام در سالهای بعد باید اطلاعات کافی با جزییات را از دانشگاه جویا شوید. به طور معمول مهلت ثبت نام در دانشگاه لومونوسوف در محدوده ذکر شده در بالا است.

مهلت ثبت نام در دانشگاه دوستی ملل روسیه (RUDN) Peoples’ Friendship University of Russia

متقاضیان مقاطع لیسانس فوق لیسانس و تخصص می توانند تا 29 سپتامبر برای ثبت نام در دانشگاه دوستی ملل روسیه درخواست دهد. اگر خواهان دوره های Postgraduate هستید باید درخواست خود را تا قبل از 14 سپتامبر ارائه دهید.

شهروندان خارجی متقاضی دوره های رزیدنتی پزشکی تا پایان 13 سپتامبر برای ثبت نام در دانشگاه دوستی ملل روسیه فرصت خواهند داشت.

مهلت ثبت نام در دانشگاه تحقیقاتی پیروگوف (Pirogov Russian National Research Medical University (RNRMU))

متقاضیان رشته های پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه پیروگوف می توانند برای مکان های دولتی این دانشگاه از 20 ژوئن تا 25 ژوئیه اقدام کنند.

ثبت نام دوره های همراه با شهریه این دانشگاه از 20 ژوئن آغاز و تا 25 اوت (آگوست August) پایان می یابد. سال تحصیلی از ابتدای ماه سپتامبر میلادی آغاز می شود.

در این دانشگاه داوطلبان فرصت دارند چندین بار در آزمونهای ورودی شرکت کنند. دروس اصلی این آزمونها برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی زیست شناسی، شیمی و زبان روسی است. آزمون به زبان روسی گرفته می شود. مگر آنکه برای دوره ها به زبان انگلیسی یا سایر زبان های موجود در دانشگاه درخواست داده باشید. حداقل نمره قبولی برای هر درس 50 تا 56 است.

آخرين مهلت براي ثبت نام پزشکي و دندان پزشکي روسیه
آخرين مهلت براي ثبت نام پزشکي و دندان پزشکي روسیه

مهلت ثبت نام در دانشگاه پاولوف سنت پترزبورگ روسیه (Pavlov First Saint Petersburg State medical University)

در دانشگاه پاولوف Pavlov اولین روز برای ارسال مدارک جهت ثبت نام 1 ژوئن است. این فرصت تا 29 ژوئیه پایان می یابد. ثبت نام و پردازش دعوت نامه برای دریافت ویزای متقاضیان در دو مرحله انجام می شود. مرحله اول تا 13 جولای و تا پر شدن 40 درصد از صندلی های خالی دانشگاه. مرحله دوم تا 10 اوت و تا پر شدن 100 درصد از صندلی های خالی دانشگاه.

مهلت ثبت نام در سایر دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی روسیه

ثبت نام در دانشگاه فدرال کازان برای ترم پاییز در سپتامبر و برای ترم زمستان در اوایل فوریه پایان می یابد.

مهلت ثبت نام در دانشگاه دولتی سنت پترزبورگ از 7 فوریه تا اول ژوئن است. ثبت نام برای متقاضیان دکترا در این دانشگاه 2 ژوئن پایان می یابد. به طور معمول اسامی پذیرفته شدگان حداکثر تا 15 جولای در سایت رسمی دانشگاه دولتی سنت پترزبورگ منتشر می شود.

چه زمانی باید برای دانشگاه روسیه اقدام کنم؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تخصصی روسیه