پذيرش بدون مدرک زبان از بهترين دانشگاههاي پزشکي و دندان پزشکي روسیه

پذيرش بدون مدرک زبان از بهترين دانشگاههاي پزشکي و دندان پزشکي روسیه

Rate this post

در این مقاله با نحوه پذيرش بدون مدرک زبان از بهترين دانشگاههاي پزشکي و دندان پزشکي روسیه در سال 2022 بیشتر آشنا خواهیم شد. دانشگاه های زیادی در این کشور هستند که برای ثبت نام دانشجویان نیازی به ارائه مدرک زبان بین الملل مانند آیلتس و یا تافل ندارند.

دانشگاه های روسیه دانشجویان بین الملل را برای انتخاب زبان تحصیل محدود نمی کنند. دانشجویان می توانند از میان دوره های پزشکی و دندانپزشکی ارائه شده به زبان های موجود در دانشگاه مورد علاقه شان (انگلیسی، روسی، فرانسوی، چینی و…) هر کدام را برگزینند.

تحصیل بدون مدرک زبان در روسیه (تحصیل به زبان روسی)

دوره های زبان روسی نسبت به سایر زبان ها محدودیت کمتری دارند. در نتیجه ممکن است حتی دانشجویانی که با این زبان آشنایی چندانی ندارند. کورس های تحصیلی ارائه شده به این زبان را انتخاب کنند. برای گذراندن دروه های پزشکی و دندانپزشکی به زبان روسی دانشجویان می توانند. در پاتفک زبان روسی که مختص به رشته مذکور است شرکت کنند.

در این دوره دانشجویان علاوه بر آشنایی با مفاهیم و اصول اولیه و پایه زبان روسی با دروسی مانند (زیست شناسی، شیمی و فیزیک یا ریاضیات) به زبان روسی آشنا خواهند شد. تا در هنگام تحصیل پزشکی و یا دندانپزشکی مشکلی با این زبان نداشته باشند. برای آشنایی بیشتر با دوره های پاتفک زبان روسی اینجا را کلیک کنید.

پذيرش بدون مدرک زبان از بهترين دانشگاههاي پزشکي و دندان پزشکي روسیه
پذيرش بدون مدرک زبان از بهترين دانشگاههاي پزشکي و دندان پزشکي روسیه

دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی برتر روسیه بدون نیاز به مدرک زبان

از جمله دانشگاه های برتر پزشکی و دندانپزشکی روسیه که بدون مدرک زبان پذیرش دارند عبارتند از:

دانشگاه دولتی سنت پترزبورگ (Saint Petersburg State University): این دانشگاه دارای رتبه 242 در رتبه بندی QS  است. همچنین رتبه این دانشگاه در رتبه بندی تایمز (THE) در سال 2022 ، 601 است.

دانشگاه دولتی لومونوسوف مسکو (Lomonosow Moscow State University): رتبه این دانشگاه در رتبه بندی جهانی QS و تایمز (THE) سال 2022 به ترتیب، 78 و 158 بود.

دانشگاه های نووسیبرسک و تامسک دو دانشگاه دیگر پزشکی و دندانپزشکی در روسیه هستند. که ارائه مدرک زبان را برای ثبت نام لازم و ضروری نمی دانند. سایر دانشگاه ها نیز بسته به شرایط ممکن است. دانشجویان را بدون مدرک زبان مورد پذیرش قرار دهند.

لازم به ذکر است داشتن مدارک زبان و دانش زبان انگلیسی قبلی برای قبولی در دانشگاه های روسیه امتیاز محسوب می شود. و متقاضیانی که دارای دانش قبلی زبان انگلیسی هستند. اولولیت بالاتری برای ثبت نام در دوره های ارائه شده به زبان انگلیسی دارند.

شرایط ورود به دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی بدون مدرک زبان

برای گذراندن دوره های پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی در روسیه دانشجویان بایستی در آزمون ورودی و در درس زبان انگلیسی نمره قبولی را کسب کنند. به طور معمول حداقل نمره قابل قبول برای این درس در دانشگاه های روسیه 50 است.

ممکن است مسئولین ثبت نام برای تعیین سطح زبان متقاضیان از آنها بخواهند در مصاحبه ای که به زبان انگلیسی انجام می شود شرکت کنند. همچنین آزمون زبان می تواند به صورت مجزا و برای تعیین دانش زبان دانشجویان متقاضی به صورت کتبی یا شفاهی برگزار شود.

اگر سطح زبان انگلیسی شما کافی نباشد. و یا آشنایی چندانی با این زبان نداشته باشید. می توانید در دوره های پاتفک زبان انگلیسی شرکت کنید. پس از این دوره (پاتفک زبان انگلیسی) باید در آزمون نهایی قبول شوید. در صورتی که نمره قبولی را کسب کنید. به شما گواهینامه پایانی ترجمه شده به زبان انگلیسی و روسی داده می شود. که با ارائه آن به دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی روسیه می توانید. در تمامی دوره های برگزار شده به زبان انگلیسی این دانشگاه ها شرکت کنید.

پذيرش بدون مدرک زبان از بهترين دانشگاههاي پزشکي و دندان پزشکي روسیه
پذيرش بدون مدرک زبان از بهترين دانشگاههاي پزشکي و دندان پزشکي روسیه

تفاوت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به زبان روسی و یا انگلیسی در روسیه

همانطور که در بالا خواندیم تحصیل چه به زبان انگلیسی و چه روسی بدون ارائه مدرک زبانی امکان پذیر است. اما اگر تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی را انتخاب کنید. پس از فارغ التحصیلی آینده شغلی خود را راحت تر خواهید ساخت و راحت تر می توانید در سایر کشور ها و مراکز بین المللی استخدام شوید. همچنین بسیاری از نشریات،  ژورنال ها و کنفرانس ها به زبان انگلیسی برگزار می شوند. و شما ساده تر می توانید تحقیقات خود را ارئه دهید.

اما ممکن است شهریه دوره های پزشکی و یا دندانپزشکی به زبان روسی ارزان تر و کمتر باشد. لازم به ذکر است همواره برای برقراری ارتباط با همکلاسی ها و سایر افراد در زندگی روزمره نیازی به آشنایی اندکی با زبان روسی خواهید داشت.

اگر با زبان روسی آشنا نباشم چگونه می توانم در روسیه تحصیل کنم؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تخصصی روسیه