اهميت حداکثر گپ تحصيلي

اهميت حداکثر گپ تحصيلي جهت پذيرش پزشکی و دندان از دانشگاه هاي روسیه

Rate this post

به فاصله تحصیلی که به طور معمول از پایان مدرسه تا ورود به دانشگاه اتفاق می افتد وقفه یا گپ تحصیلی می گویند. در این مقاله با اهميت حداکثر گپ تحصيلي جهت پذيرش پزشکی و دندان از دانشگاه هاي روسیه بیشتر آشنا خواهیم شد.

دلایل و مدت گپ تحصیلی

برای ایجاد وقفه و گپ تحصیلی دانش آموزان پیش از ورود به دانشگاه دلایل مختلفی وجود دارد. در اکثر مواقع حداکثر گپ تحصیلی مورد قبول در دانشگاه های برتر یک سال است که این می تواند بیشتر هم باشد. برخی دانشگاه ها دانشجویانی را که دارای گپ تحصیلی طولانی مدت هستند نمی پذیرند.

همچنین احتمال ریجکتی ویزای دانشجویان با گپ تحصیلی طولانی مدت بسیار بالاتر است. زیرا برخی دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در روسیه معتقد اند وجود وقفه بین تحصیلات دانشجویان باعث فراموشی برخی موضوعات درسی و دشوار شدن یادگیری در آنها می شود. مگر آنکه دانشجو در این زمان مشغول یادگیری یا کسب تجربه حرفه ای و… باشند.

برخی دانش آموزان برای آمادگی آزمونهای ورودی دانشگاه ها از گپ های تحصیلی یک ساله استفاده می کنند. در اینگونه مواقع هدف یک موسسه آموزشی بهتر و یا دانشگاه با سطح علمی بالا است. که به سادگی نمی توان در آن قبول شد.

غیر از این زمان وقفه های تحصیلی می توانند بین مقاطع پایین تر و مقاطع بالاتر در دانشگاه (مثلا بین فارغ التحصیلی از لیسانس تا قبولی کارشناسی ارشد) به دلیل استراحت، جستجوی شغل و زندگی اتفاق بیفتد.

اهميت حداکثر گپ تحصيلي
اهميت حداکثر گپ تحصيلي

فواید گپ تحصیلی

گرچه گپ های تحصیلی طولانی مدت می تواند برای قبولی در دانشگاه مشکلاتی ایجاد کند. اما با استفاده از این فرصت و جلوگیری از طولانی نشدن آن می توانید با رزومه قوی تری وارد دانشگاه شوید.

اگر می خواهید مابین تحصیلات خود وقفه ایجاد کنید. بهتر است در مورد آن به دقت فکر کنید آیا این تصمیم درست است و آیا قرار است چیز با ارزش تری بدست آورید.

افزایش مهارت ها

یک سال فاصله تحصیلی می تواند فرصتی برای افزایش سطح مهارت ها، استخدامی، افزایش تجارب و آشنایی با فرهنگ مردم در کشور روسیه باشد. اگر قصد مهاجرت تحصیلی به روسیه را دارید. بهتر است تصمیم بگیرید کدام فعالیت ها به شما کمک می کنند. تا آینده تحصیلی بهتری در این کشور داشته باشید. و استقلال لازم را کسب کنید.

استراحت کافی

بعد از سالها تحصیلات فشرده و پشت هم در دبیرستان اکثر دانش آموزان قبل از شروع تحصیلات دانشگاهی خواستار استراحت و گپ تحصیلی هستند. تا بتوانند انرژی و طراوت بیشتری داشته باشند. وجود گپ تحصیلی به جا و به موقع باعث افزایش بهره وری و انگیزه در دانش آموزان و دانشجویان می شود.

آمادگی زبان روسی و پزشکی و دندانپزشکی

همچنین متقاضیان رشته های پزشکی و دندانپزشکی روسیه در مدت گپ تحصیلی می توانند دوره های پاتفک زبان روسی و یا پریمدیکال را بگذرانند. آنها در این مدت می توانند تمام آمادگی های لازم برای تحصیلات در یک کشور خارجی (روسیه) را کسب کنند.

پاتفک روسیه چیست؟

مضرات گپ تحصیلی

وجود گپ تحصیلی طولانی مدت ممکن است باعث شود. دانش آموزان نتوانند به راحتی به تحصیلات خود باز گردند. و شور و نشاط اولیه برای ادامه تحصیل را از دست خواهند داد. در برخی دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی روسیه وجود وقفه های طولانی مدت به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست. همچنین برای دانشجویان بین الملل روند پذیرش در یک کشور خارجی مانند روسیه پس از وقفه و گپ تحصیلی اندکی دشوار تر است. آنها مراحل را به سختی پشت سر خواهند گذاشت. معمولا کنسولگری ها با تقاضای افراد مسن تر مخالفت می کنند.

اهميت حداکثر گپ تحصيلي
اهميت حداکثر گپ تحصيلي

حداکثر گپ تحصیلی در دانشگاه های روسیه

گاهی گپ تحصیلی یک یا دو ساله برای مقطع لیسانس کاملا نرمال به نظر می رسد. هرچه به سمت مقاطع بالاتر پیش بروید مدت زمان های طولانی برای گپ های تحصیلی رایج تر می شوند. به عنوان مثال ممکن است در برخی دانشگاه های پزشکی و دندان روسیه وجود وقفه تحصیلی به مدت 10 تا 11 سال برای ادامه در مقطع دکترا و یا تخصص کاملا عادی و قابل قبول باشد. اما حتی در این مقاطع نیز لازم است. دلایل توجیه پذیری برای وقفه خود داشته باشید.

در هر صورت کنسولگری کشور روسیه برای گپ تحصیلی محدودیت های خود را دارد. برای سنین بیشتر از حد نرمال شرایط سخت تری برای دریافت ویزا اعمال می شود. بهتر است اگر مابین تحصیلات شما فاصله زیادی ایجاد شده است. با انجام پژوهشهای تحقیقاتی، کسب مهارت های حرفه ای، نوشتن مقالات در نشریات و …. به قبولی خود در دانشگاه کمک کنید. و احتمال ریجکتی برای گپ تحصیلی را کاهش دهید.

تحصیل در روسیه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تخصصی روسیه