شانس اخذ ویزای تحصیلی و احتمال ریجکتی از روسیه

شانس اخذ ویزای تحصیلی و احتمال ریجکتی از روسیه 2022

Rate this post

در این متن با شانس اخذ ویزای تحصیلی و احتمال ریجکتی از روسیه برای دانشجویان ایرانی بیشتر آشنا خواهیم شد. کشور روسیه به دلیل ویژگی های بالقوه مانند معتبر بودن دانشگاه ها و هزینه های مناسب زندگی مقصد محبوب بسیاری از مهاجران ایرانی است. بنابراین به احتمال زیاد آشنایی با دلایل ریجکتی و چگونگی افزایش احتمال پذیرش ویزا می تواند موضوع مهمی باشد. که در ادامه به شرح آنها خواهیم پرداخت.

درصد ویزا شدگان ایرانی برای تحصیل در روسیه

متاسفانه آمار دقیقی از ویزا شدگان ایرانی در کشور روسیه وجود ندارد. اما خوب است بدانید اکثر دانشجویان مهاجر ایرانی برای ادامه تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی به این کشور سفر می کنند.

برای دریافت ویزای روسیه شرایط خاص و سختگیرانه ای وجود ندارد. در واقع برای دریافت ویزای تحصیلی نیازی به تمکن مالی و گردش حساب ندارید. فقط کافی است برخی مدارک ضروری و اولیه دریافت ویزا را داشته باشید.

مراحل و طریقه اخذ ویزای تحصیلی  تضمینی از روسیه در سال 2022

به همین دلیل در اکثر مواقع تقاضای ویزای افراد مورد قبول واقع می شود و در این روند مشکلات زیادی وجود ندارد. کشور روسیه همواره برای جذب دانشجویان بین الملل تلاشهای فراوانی کرده است. اکثر برنامه های این کشور به گونه ای است که دانشجویان بین الملل را از کشور های خارجی به سمت خود جذب کند.

شانس اخذ ویزای تحصیلی و احتمال ریجکتی از روسیه
شانس اخذ ویزای تحصیلی و احتمال ریجکتی از روسیه

اصلی ترین دلایل ریجکتی ویزای دانشجویان در سال 2022

در صورتی که پس از ارسال تمامی مدارک با درخواست ویزای شما موافقت نشود. در واقع درخواست ویزای شما ریجکت شده است. این یعنی صلاحیت لازم برای دریافت ویزا را ندارید. در این گونه مواقع می توانید به نتیجه ویزا اعتراض کنید. دلایل مختلفی برای ریجکت ویزا می تواند وجود داشته باشد. که عبارتند از:

برنامه سفر ناقص

اگر می خواهید در دریافت ویزا به مشکلی برخورد نکنید. بهتر است تمامی سفر خود را از قبل برنامه ریزی کرده باشید.

  • مدت زمان سفر
  • بلیط رفت و برگشت
  • مشخص بودن محل اقامت در کشور روسیه و یا رسید رزرو هتل
  • و…

نقص در ارائه مدارک ضروری برای دریافت ویزا

برای دریافت ویزا حداقل مدارک اولیه باید به طور کامل به کنسولگری تحویل داده شوند. هرگونه نقص در مدارک باعث ریجکتی ویزا خواهد شد. در زیر مدارک اولیه و ضروری ویزا آمده است.

پاسپورت یا گذرنامه با بیش از 7 ماه اعتبار

  • دو قطعه عکس پرسنلی واضح و بدون نویز
  • بیمه مسافرتی
  • فرم تعهد برای بازگشت به کشور
  • فرم تکمیل شده تقاضای ویزا
  • هزینه درخواست ویزا
  • گواهی ازدواج در صورت وجود

پاسپورت نامناسب

عدم ارائه پاسپورت مناسب می تواند از دلایل ریجکتی ویزا باشد. داشتن اعتبار کافی پاسپورت برای سفر و سالم بودن صفحات آن از جمله شرایط لازم برای گرفتن ویزا است. همچنین پاسپورت باید تعداد کافی صفحات خالی داشته باشد. (حداقل دو صفحه)

داشتن سوء پیشینه

اگر مسئولین ویزای کشور روسیه به هر دلیل احساس کنند فرد برای کشور روسیه تهدید محسوب خواهد شد. می توانند با ویزای وی مخالفت کرده و ویزای او را ریجکت کنند. استفاده از مدارک تقلبی، اعتیاد، سابقه کودک آزاری از جمله این دلایل هستند.

رد شدن در مصاحبه

در صورتی که از شما خواسته شود پیش از دریافت ویزا در مصاحبه شرکت کنید. بهتر است با خونسردی و تمرکز کافی به همه سوالات به طور کامل پاسخ دهید. اگر در طول مصاحبه عصبی یا مردد شوید. احتمالا درخواست شما ریجکت خواهد شد.

شانس اخذ ویزای تحصیلی و احتمال ریجکتی از روسیه
شانس اخذ ویزای تحصیلی و احتمال ریجکتی از روسیه

طریقه ی اعتراض به نتیجه ویزا در صورت ریجکتی

اگر اعتراض به ریجکتی ویزای روسیه توسط وکلای مهاجرتی انجام شود. می تواند نتایج بهتری در بر داشته باشد. در واقع در این صورت احتمال موفقیت بیشتری خواهید داشت. بنابراین بهتر است کار را به دست وکلای ماهر و کارآزموده بسپارید.

اگر درخواست شما رفیوز شود. (به دلیل نقص پرونده و یا … از شما خواسته شود دوباره اقدام کنید.) باید حتما دوباره اقدام کرده و یا به نتیجه اعتراض کنید زیرا سکوت شما در این مرحله به منزله پذیرفتن نقص ها و در نتیجه ثبت نمره منفی برای شما خواهد بود. به طور معمول بهتر است تا 6 ماه پس از ریجکتی اقدام نکنید. در این مدت تمامی نقص های پرونده خود را برطرف کنید. و سپس دوباره برای اعتراض به نتایج دست به کار شوید.

اگر قصد مهاجرت به کشور روسیه را دارید اا با مقررات و شیوه نامه های دریافت ویزا در این کشور آشنایی چندانی ندارید می توانید از طریق ارسال دیدگاه نظرات خود را ارسال و سوالات را مطرح کنید مشاوران ما همواره آماده راهنمایی شما خواهند بود.

وبسایت کنسولگری روسیه در ایران

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تخصصی روسیه